Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Az első 50 000 (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Az első 50 000
#10378
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
NNA, akkor egyis összefoglaló az első félszázezer km során tapasztaltakból.
Hogy mindenki összevethesse saját járgányának állapotával, itt egy kis előszó:
a motort 11e km-er vettem egy márkakereskedőtől, az előző tulaj lecserélte egy K1200R-re, ezért a kis CS-t beszámították. 2007 január 2-i forgalomba helyezéssel (amíg a szalonban állt levették a rendszámot pénzügyi okokoból) vettem át a motort második tulajdonosként, ami eredetileg 2003-ban került forgalomban Mo-on. Az alku szerint az árból nem alkudtam, viszont megkaptam a teljes táskaszettet, új gumikat, markolatfűtést, új akkumulátort és egy karcmentes műszerfal fedelet.
A szalon értékesítés előtt a kötelező szervizen túl új fényezést adott a motornak, eredetileg Répa motorjának kék színével büszkélkedhetett a járgány.

A motort kezdő nagymotorosként kezdtem el használni gyakorlatilag a fagyok elmúltával, ami tavaly január közepét jelentette. Előtte 2 év intenzív robogózáson voltam túl, a robeszbe 28K km-t tettem 20 hónap alatt, főleg városban.
Az elmúlt cca. 40K km-t 60%-ban városban, 35%-ban közúton és 5%-ban autópályán hajtottam végre.
A motort én utazóban 5000-5500 rpm fordulaton használom (120-140km/h), a városban 3000-4000 rpm forudalon közlekedem, de viszonylag dinamikusan.
Az motorba tett km-ek száma meghozta a kellő (de nem nagyképű vagy vakmerő) magabisztosságot, ezért ma már talán kicsit nehezebb a csuklóm gázadáskor, és gyakrabban akar enyhén kitörni a hátulja a gépnek.
A fékeket én mindig egyszerre használom, 60-85%-ot az elsőre, a többi erőt a hátsóra terhelve. Esőben ez az arány majdnem fele-fele, csúszós úton a hátsóval előbb kezdem a fékezést. Általában határozottan fékezek, de a stoppie nem nekem való (és nem is ennek a motornak).

Ezek alapján íme a mérleg:

- hátsó gumi: 3 db (Dunlop d208 RR, Continental Road Attack, Micheline Pilot Road 2 - ez utóbbiban még van kb. 3000-5000 km)
- első gumi: 2 db (Dunlop valmi, Micheline Pilot Road 2 - ebben még van kb. 2000 km)
- kötelező szervizek: 20 000 - MAGISZ (2007. május), 30 000 - Wallis Pest (2007. augusztus), 40 000 - Dobos Zoltán (2007. november), 50 000 - Dobos Zoltán (2008. május)
- defekt - 1 db, Budapest Motors Kft-nél javítva (D208-ban 1500km után, majd cca. 11K km-t simán futott a gumi sokféle sebességgel)
- hátsó lámpa csere: a csatlakozás gyárilag gyenge, ezért túlmelegedhet a foglalat, ami az egészet megolvasztja - egyben van az egész búra, így egyben cserélendő
- kuplung kar állítás - 1 db, Budapest Motors Kft.
- váltó beállítás - 1db, Dobos Zoltán (nagyon csattogott)
- hátsó hajtás csere - 1db, Dos Rodes (ESP) (a sztori a fórumon, nem a konstrukció hibájából)
- kormánycsapágy csere - 1 db, Dobos Zoltán (összes kormánycsapágy és első kerék csapágyak és simmeringek cseréje), 22K km-nél. Most az 50K szervíznél még mindig jó, kiváló minőségű japán csapágyak kerültek a gépbe
- első lámpa burkolat elkopott, nagyon zörög - ezt csak a lámpa cseréjével lehet orvosolni, de ez igen borsos…
- tompított fényszóró kotyogása - 1db, Wallis Pest
- tompított fényszóró kontakt hiba - a gyári érintkező az izzónál rossz, a műanyag borítás egy idő után beolvad a csatlakozó részekbe, ezt cserélni kell
- oldal dísz új - ha nincs jól visszapanttintva, a gumigyűrű kiesik és a menetszél elbúcsúztatj az oldalelem díszét, amin az embléma van
- fékbak kotyogás - 1 db, ez az 50K szervízen derült ki, csere
- lábtartó kopószeg - 3 db, a vezetési stílustól függ, de elég gyenge anyagból van, ezért könnyen kitörik tőből
- oldaltámasz - utassal balkanyarban előszőr ér le, nekem már félig elkopott a talpacska…
- ülés - két oldalt végig kikopott, elszakadt. Az első nyomok cca. 43K-nál kezdődtek, most 50K-nál már olyan súlyos a helyzet, hogy átázik a belső szivacsos rész.
- index - 3 db, esések miatt.
- hátsó intex-rendszám tartó elem - a hátós index letörésénél ez az elem szakadt ki - csere
- vízpumpa - 1 db, Dobos Zoltán, 46K km-nél
- plexitartó konzol, bal - 1 db, Wallis Pestnél a 30K szervízen (a rezgés miatt ez az elem hajlamos letörni, és elég húzós az ára&#8230
- akkumulátor csere - nem volt, a motor átvétele óta az akkumulátorhoz nem nyúltam.
- fékpofa - a kötelező szervizekkor, kivéve az 50K-t, amikor kb. 2500km-el a szerviz előtt már ki kellett cserélnem minkét féknél.

Összegezve nekem semmi a kormánycsapágyat, a plexitartót kivéve nem jelentkezett olyan hiba, ami a konstrukció hibájából adódott volnak. A motor soha nem hagyott ott sehol, mindig megbízhatóan indult (az egy gyertyás változat alaból néha másodikra indul, de ez kezelhető).
Az időjárási viszonyokra a motor nem érzékeny, tartós eső és nagy meleg, hosszú üzemórák nem befolyásolják a működést.
Mínusz hőmérsékletben nem akart indulni, ezt várhatóan a SW frissítés fogja megoldani.

Egy emberrel kellő tartalék van benne, az Egregyre történő utazáskor megnyugtató volt látni, hogy a többi, sokkal kevesebbet futott 650-es géppel azonosan húz! Így motor fúrás, simmeringek és gyűrűzés még nem esedékes.

Olajat a kötelező 10K szervizeko között max 1dl, vagy inkább nem kellett utána tölteni. Tavaly a fogyasztás 3,7-4,5 közö mozgott, idén valami miatt 4,5 körül, de az olajfogyás még mindig idegen számomra

Szóval összegezve műszakilag egy nagyon megbízható motor tulajdonosai a CS-esek, amik ha a kötelező szervizeket tisztességesen betartják, megbízható társ.

A vezetési stílus és használat függvényében nyilván máshogy kopik mindannyiunk vasa, de talán tanulságos volt néhányatoknak az én motorom eddigi története

Ha valakinek még kérdése van, ne tartsa vissza magát
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10382
repasil (Vendég)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
Jesszus....
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10388
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
Széép!

Az ülésről annyit, hogyha a szivacs folyamatosan vizet kap, akkor rohadni málani kezd. Szal Ebay (én most vettem 50€-ért második ülést), vagy kárpitos.
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10400
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
a vízpumpával mi történt, hogy jött elő a hiba, pénzben/munkában milyen nagyságrend?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10401
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
péter írta:
a vízpumpával mi történt, hogy jött elő a hiba, pénzben/munkában milyen nagyságrend?


Van egy kis lyuk a vízpumpát fedő burok alján bal elől, hogy ha a vízpumpa elszáll, ne verje tele vízzel azonnal a váltót, hanem legyen hol kijönnie a lének. Innen kezdett először pár csepp, majd több csepp kijönni.
Elvittem a szerelőhöz, hogy esetleg még járnék vele, erre mondta hogy bármikor szétmehet az egész, tehát azonnal csere.
Most egy Pegaso vadiúj vízpumpája van benne (ami echte ugyanolyan rotaxszal megy, mint a mienk), a ktg. cca. 30eHUF volt szereléssel együtt.
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10416
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
köszönöm.
a váltó nekem is csattog a gs-en, főleg indulásnál 1. sebességben csattan, üt, ránt. a kuplungbeállításom jó, jól is adagolható. de állítólag ez enduro váltó, ez ilyen, oda se neki...
vagy mégsem? melyik részen állítanak?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10420
Dumdum (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1144
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi dobitibi@msn.com Lakóhely: Pécs Születési dátum: 1969-03-13
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
Ez engem is izgat...


péter írta:
köszönöm.
a váltó nekem is csattog a gs-en, főleg indulásnál 1. sebességben csattan, üt, ránt. a kuplungbeállításom jó, jól is adagolható. de állítólag ez enduro váltó, ez ilyen, oda se neki...
vagy mégsem? melyik részen állítanak?
 
Naplózott Naplózott  
 
Ducati Multistrada 950,BMW f650 GS, Aprillia Shiver 750,piros bicikli..
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10421
Arpi (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
Hozzászólások: 383
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi tothap arpimobil@freemail.hu Lakóhely: Szeged Születési dátum: 1973-08-01
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
Engem nem izgat tök jó ez a csattogás, olyan bmw-s , így mutatja hogy működik
 
Naplózott Naplózott  
 
Arpi - GS 2004
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10424
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
péter írta:
köszönöm.
a váltó nekem is csattog a gs-en, főleg indulásnál 1. sebességben csattan, üt, ránt. a kuplungbeállításom jó, jól is adagolható. de állítólag ez enduro váltó, ez ilyen, oda se neki...
vagy mégsem? melyik részen állítanak?


amikor megbütykölték a váltót valahol le is írtam a fórumban, hogy mi történt, de most nem találom

egyébként ma már engem sem izgat, mert a zsír új nagybömbösöknek is ilyen hanguk van, valamint aszerelőm a múlkor memutatott egy váltót szétdve, mellette a rizs váltójával. a mi fogaskerekeing vagy kétszer akkorák, bazi robosztusak, szóval no para, ez a váltó ilyen és kész
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10425
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
megtaláltam:

"Az én mocim csattogása az első pár hónapban nagyon idegesített.
Végignéztem egy csomó fórumot, megkérdeztem márkaszervizes és más szerelőket - mindenki azt mondta, hogy ezzel együtt kell élni, a Rotax egy ilyen koncstrukció.

Érdemes az ide vonatkozó részeket elolvasni az f650.com-on (nem konkurencia site, egysejtű amerikaiak csináják ) sok hasznos tanácsot lehet ott is olvasni.

Az olaj lehet az egyik ok, de olyajcsere után is simán fog csattogni. Én már három olajcserén vagyok túl a tél óta, volt benne csilivili Castrol nagyon "recomended", semi-szintetikus BMW olaj márkaszervíz jóvoltából, és volt (van) benne sima ásványi olaj is (Repsol) - mindig csattogott.

Most viszont már nem! Ennek két oka van:
1) elvittem a maszek szerelőmhöz, akinek konkrétan a fejében van a Rotax müködése és hibatünetei az egyes alkatrészek kopásának függvényében. Ment vele egy kört és csuklóból mondta, hogy a kuplung tárcsákat tartó kosár tengelyénél lévő persely megkopott, ezért egy finom búgócsiga mozgást végez az egész, ami már elég ahhoz, hogy a mikor a tárcsákat széthúzod kuplungoláskor, akkor ez a mozgás hajtást visz a váltóba. - Ez Janónál nem valószínű, mert mocija még kiskamasz A szerelő megbütykölte, kijebb hozta egy pindurkát a kosarat, ezzel megszűnt a mozgás kuplunkgoláskor és azóta fölfelé váltáskor olyan a hangja, mint egy Ducattié.

2) Szintén a szerelő mondta, hogy a fordulatszám és a kerék sebessége nagyon fontos - ergó nem szabad totál alapjáraton váltani, mert akkor nagy hangja van. Ez inkább visszaváltáskor jelentkezik. Kipróbáltam, csöndes a ketye. Egyszerűen egy nagyon finom gázadás közben kell váltani - sokat kell gyakorolni, de utána vidámság!

Egyébként ezzel a csattogással meg lehet barátkozni, semilyen elváltozást nem okoz sem a váltóban, sem a kuplunkban, ez a blokk ilyen és kész.

Akinek nem tetszik, vegyen rizsmotort

na jó, inkább ne "
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10427
Dumdum (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1144
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi dobitibi@msn.com Lakóhely: Pécs Születési dátum: 1969-03-13
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
meggyöztél
 
Naplózott Naplózott  
 
Ducati Multistrada 950,BMW f650 GS, Aprillia Shiver 750,piros bicikli..
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#10517
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 11 hónapja  
ha nincs baja akkor csattoghat tőlem
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#13498
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 7 hónapja  
Akkor a CS tartós teszt "update" folytatódik, elérkezett a 60K szervíz.

Az 50K óta (sajnos) nem voltam hosszabb úton, inkább vidéki város-Budapest, illetve városi használat volt a jellemző.

Ami elkopott:
Michelin PilotRoad2 első - 30K km-t futott
Michelin PilotRoad2 hátsó - 20K km-t futott
tekintettel arra, hogy mind menetteljesítményben, mind tartósságban még hasonlóval sem találkoztam eddig, ugyanilyen került fel egyszerre párban - 63K HUF + 4K gumiszervíz.

1 pár fékpofa

58K-nál a hátsó szíj - csak az anyagdíj 81kHUF volt - viszont a következő két évben nem lesz rá gond

60K nagyszervíz:
- kuplung kuka 35K HUF
- benzinszűrő kuka 23K HUF (ez szívás, mert valami vákuum szelep is bele van építve, ezért van aranyára)
- olajszűrő kuka
- levegőszűrő kuka
- olaj csere
- fékfolyadék csere
- hűtőfolyadék csere
- szelephézagok
- fékpofák csere
- meg a kötelező BMW lista.

Ez a szervíz anyagdíjban összesen 105K volt

Viszont most megint megy, mint állat, és kicserélődött rajta két komoly rész, amihez éveken át nem kell majd nyúlni...

aki közeledik a 60K-hoz, az ezekre számítson!

ü,
gy
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15331
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Újabb helyzetjelentés.

kerek 65K km-nél az első villa végleg feladta - kuka

kétszer kellett kicsit korrigálni (mert estem, de nem vészeset), kapott a kötelező 20K km-eknél olajcserét (összesen 3-at 20K 40K 60K), de így sem bírt többet...

Ebből kb. 35K volt a Budapesti városi utakon való motorozás.

Az első villa szett gyári ára 270K HUF - ezt én Navigátorrak közösen vásárolt bontott CS-ből most megúsztam.

Ezzel együtt a 27k-nál cserélt kormánycsapágyak is kuka, amit a teló cserével együtt most kicserélünk.

Szóval ennyi. Az időjárástól függően a folyt köv. kora tavasszal a 70K szervízzel.

ü,
gy
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15367
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Gyuszkó hogy te miért nem az én vevőm vagy?
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15422
rebel56 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 176
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Ez mit jelent pontosan?

gyuszko írta:
kerek 65K km-nél az első villa végleg feladta - kuka
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15442
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Kereken 65 000 km volt az órában, amikor elvittem a gépet a szerelőhöz - és kiderült, hogy a teló belső része vagy nagyon kopott, vagy tropa, nem éri meg javítgazni


rebel56 írta:
Ez mit jelent pontosan?

gyuszko írta:
kerek 65K km-nél az első villa végleg feladta - kuka
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15443
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Már tele vagyok ötlettel jövőre, hogy mi kell a gépre, Te leszel az első, akit megkeresek!
Az a helyzet, hogy Dobos úr számomra kényelmes, jól dolgozik, és értelmes áron. lehet, hogy lehetne olcsóbb, de ez van.
Alkatrészben viszon mindenképp fogok jövőre számítani rád (szűrők, fékbetét, olaj, stb.stb.)

ü,
gy



NaSa írta:
Gyuszkó hogy te miért nem az én vevőm vagy?
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15651
gyuszko (Felhasználó)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 679
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Újabb elkopott alkatrész.
Tegnap elérkezett a markolat vége - átlukadt és látszanak a fűtőszálak. 55K után kell cserélni - az azért nem is olyan rossz..
Amíg nem jön meg az új, fekete szigetelőszalag lesz a megoldás...
 
Naplózott Naplózott  
 
CS 2003, R1200R 2007
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15653
gyori4 (Vendég)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Az első 50 000 15 éve, 4 hónapja  
Mennyi lehet a legtöbbet futott motorjainkban? A legtöbbet szerintem visszapörgetik, mihelyt egy seftes kézen átmegy.
Az enyémben most lesz 81000. Ismertek ennél többel? Egy amerikai lapon láttam egyet 96000 mérfölddel.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.