Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
látni-látszani (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 2
TÉMA: látni-látszani
#8579
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:látni-látszani 16 éve  
nem-nem-nem! xenont mindenkinek!
nehogymá a sevi matizomba ne legyen!


még annyit tennék hozzá, hogy a szabvány előírja az automata fényszórómosót is, ami azt jelenti, hogy ha világít a xenonlámpa, akkor ablakmosással egy időben minden x. alkalommal a fényszórót is mosnia kell a berendezésnek.
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8581
ifa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1676
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi ivady.csaba Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1970-10-27
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Én meg megkérdeztem egy motorosrendőrt a ködlámpánkról. Azt mondta jól néz ki, de szabálytalan, mivel kiegészítő fénynek csak egy szerelhető fel.
 
Naplózott Naplózott  
 
F650GS\\07 - R1200GS\\08
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8585
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Egy? Marha jó. A Mobitt-os srácok azt mondták lehet. Persze az nem hogy csak egyet Jó vicc.
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8589
Lejmi (Felhasználó)
Még rendszeresebb fórumozó
Hozzászólások: 484
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi lejmi82 bb3ujl@hotmail.com Születési dátum: 1982-11-04
Válasz:látni-látszani 16 éve  
no ez a xenon dolog ... már volt alattam olyan vas amibe utólag lett bele faragva , a távolsági és tompított fény ugyan abbol a fényforrásból származik tehát egy ív van benne amit egy elektro mágnes mozgat tehát a távolsági fény azonnal rendelkézésre is áll!
a táblák és fény vissza verő dolgok sokkal de jobban látszanak mint a hagyományos izzóval, a xenon motoron való alkalmazásának sztem még egy nagy előnye van hogy kisebb a teljesítmény felvétele így a generátor nincs agyon terhelve így marad még szufla a plussz ködlámpának gps-nek telefonnak kenyérsütőnek stb
 
Naplózott Naplózott  
 
xt660z
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8590
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:látni-látszani 16 éve  
szerintem jó az utólagos xenon, a projektoros autó vagy motorlámpákba. azok a régebbi kiadású gépek, ahol még a lámpa üvegbúrája recés, és így irányítja a fényt, nem olyan jó alanyai az átalakításnak. ezeknél a lámpáknál, a foncsor és az üveg valamint a gyújtótávolság úgy reagál a xeenonra, hogy összehúzza a fényt és olyasmi lesz a tompított lámpa, mint vmi szúrófény. láttam ilyet, ezzel nagyon szarul lehet látni, mert szgk-nál a két fénykör nem ér össze, ezért nem látnak vele, - na ezt szokták úgy korrigálni, hogy feltekerik a magasságot, így mivel távolabb kerül a fénykör, ezért megnő, és egy viszonylagosan homogén bevilágított szakaszt ad, persze kisüti a szembejövő szemét, a reflektor meg gyakorlatilag használhatatlan, mert a fák tetejét világítja. a projektoros lámpákba beszerelt xenonoknak olyan a fényképe mint a gyárinak - ahogy én láttam. persze a gyári xenonok 4300 K -sak, ami tulajdonképpen a fehér fény, de a peremkerületi tuningban a 6-7-8000 K-s a favorit, mert az kék, és bár nem látni vele lófaszt sem, nagyon kúl. ezt veszik pl. itt győri autósboltokban a szlovák fiatalok, az ültetett, csirkehálós kötényes/beömlős, nagykipufogós, sötétablakos gépekbe. (régen a skodákon volt kék szigszalagból sportcsík - ma meg szelidített sötétkék villámfény a lámpában, a fejlődés megállíthatatlan)
más téma az automata magasságszabályzó, a gyári xenonos autó egy kövér gázadásnál sem vakítja a szembejövőt, de ez szerintem a legkisebb hiányosság, általában minden autóban van manuális motoros szabályzás, már ha figyeli az ember a terhelést, és korrigál - akár normál ízzó esetében - de ez sem nagyon szokás. sőt, fényszórót beállíttatni sem szokás. a nagyobb gáz a fényszórómosó hiánya, mert a kosz a búrán szétdobja minden irányba a fényt, ezért vakítja a szembejövőt. persze ez utólag is beszerelhető, tartály, pumpa, gumicső, fuvóka, relé. ez meg aztán abszolút nem szokás, erre az átalakítók nem igényesek, - Magyarországon vagyunk. mociba - ha nem projektoros, szerintem nagyon zavaró ha nem terít szépen a tompított. NaSa, mi te tapasztalatod az átalakítás után, meg egyáltalán?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8592
Dumdum (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1144
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi dobitibi@msn.com Lakóhely: Pécs Születési dátum: 1969-03-13
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Nos szerintem qva jó a xenon!Motorba nem szoktak nagyon fényszóró mosót szerelniAzt nem tudom hogy szintszabályzót raknak e...A jani barátom(Kawasaki)rendszeresen jár ki labanc földre,de eddig még a lőtéri kutya nem szolt neki a lámpák miatt...
A lényeg hogy a Gs lámpája egy kalap szar!
Ezt másként nem tudod korrigálni,mint a leginkább kézenfekvő megoldássalenon!Nyilván érvényesül a "valamit-valamiért"elv,de nem tudsz mit tenni...
Az hogy vakítom a szembejövőt?Leszarom!legalább lát!
 
Naplózott Naplózott  
 
Ducati Multistrada 950,BMW f650 GS, Aprillia Shiver 750,piros bicikli..
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8596
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Háááát !

Elmondtatok mident pro - kontra .
Dumdumnak nagy igazsága van " legalább látnak "
A mosó.... hát igaz ha koszos az üveg akkor dobja ezerfelé a fényt.
6000k amit érdemes berakni az fölé felesleges mert nem látható tartományba megy át.

Viszont ha rendesen beállítod akkor nem annyira zavaró mint a sok paraszt sima lámpája amin azt se tudja hogy kell betenni az izzót, uram bocs beállítani. ( és több az ilyen bunkó )

Én az enyémet beállítottam és most nem annyira zavaró.
És tudjátok mióta megúsztam egy köcsög lovasbandát 4 borda gerinc és orr töréssel aztán szarik a rendőrség az egészre na innen fogva inkább én lássak meg engem lássanak.
Ha megbüntetnek az csak jó mert még élek!!!!!!

Ja és rohadjanak meg a terepjárósok,l legfőképp amelyik a lábamra ment.
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8597
Dumdum (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1144
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi dobitibi@msn.com Lakóhely: Pécs Születési dátum: 1969-03-13
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Ja!!Az összes lébonjáró terepjárósnak qva annnyáját!!!
Szegény nasából ludtalpast csináltak!!!
 
Naplózott Naplózott  
 
Ducati Multistrada 950,BMW f650 GS, Aprillia Shiver 750,piros bicikli..
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8600
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:látni-látszani 16 éve  
hát a gs lámpája tényleg semmire sem való. én cseréltem benne izzót, de igaz ami igaz, a 2 hella ff50 nélkül így sem látok semmit. viszont ha azokat bekapcsolom, akkor a normál lámpa fénye alig látszik meg, talán egy picit középen. az biztos, hogy ha ebben még xenon lenne, akkor tényleg nagyon tuti volna. viszont ez sem projektoros lámpa, ezért nem merem, ti. ha szúrófénnyé változna, akkor csúnyán káromkodnék. a sztorihoz tartozik, hogy van rossz tapasztalatom: van egy 10 éves nissan maximám, amit úgy szeretek, hogy akkor fogom kicserélni, ha kiesik alólam. bírom is az öreg verdákat, meg az öreglány a 193 lovával, a fűtött ablakmosójával, a többfokozatú fűtött bőrülésével mindent tud ami nekem kell, - azám, de xenonlámpája nincs! illetve nem volt...
szóval nem részletezem, autóvillamosságis haver rakta be, abszolút szaxerűen, de másfél hónapot farigcsáltam, állítgattam, össze-szét le-fel, mire elértem egy aránylag homogén fényképet, amivel jól látok, és szemből sem vakít. már túl vagyok rajta, de mégegyszer nem állnék neki, rohadt nagy szopás. ja, nekem a 4300-as szín bejött, és szereltem bele magasnyomású mosót is - bár külön gombbal, nem az ablakspriccnire kötve.
de ha tudom előre hogy mivel jár, hozzá nem nyúlok, az tuti. ha most ezt el kellene kezdenem a mocin is, tökönszúrnám magam.
ja, egy adalék: az apámnak van egy szép új hibrid lexusa. a múltkor mentem vele este sötétben, amikor hazajöttem, átültem a nissanomba, és bekapcsoltam próbaképpen a világítást. aztán arra gondoltam, mi lenne ha most nekifutásból kirugdosnám a lámpáit...
szóval, én megvárom, amíg valaki a tisztelt márkatársak közül vki átalkít egy gs-t, és azt mondja hogy jó lett.
több észt nem osztok e témakörben
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8642
ifa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1676
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi ivady.csaba Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1970-10-27
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Az én rendőröm még a paragrafusokat is sorolta ahol utána tudok olvasni, de mondtam neki, hogy nagyon nem izgat, nincs az a paragrafus amiért leszedném az egyiket

Csiga írta:
Egy? Marha jó. A Mobitt-os srácok azt mondták lehet. Persze az nem hogy csak egyet Jó vicc.
 
Naplózott Naplózott  
 
F650GS\\07 - R1200GS\\08
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8644
Lejmi (Felhasználó)
Még rendszeresebb fórumozó
Hozzászólások: 484
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi lejmi82 bb3ujl@hotmail.com Születési dátum: 1982-11-04
Válasz:látni-látszani 16 éve  
ifa írta:
Az én rendőröm még a paragrafusokat is sorolta ahol utána tudok olvasni, de mondtam neki, hogy nagyon nem izgat, nincs az a paragrafus amiért leszedném az egyiket

Csiga írta:
Egy? Marha jó. A Mobitt-os srácok azt mondták lehet. Persze az nem hogy csak egyet Jó vicc.


ha már a rendőr azért kötekedik egy igazoltatás során mert egy fényforással több van a vason az akkor is meg fog bünteni ha ott helyben szülsz neki ... a sima rendőr aki annyit tud a motorokról hogy gyorsak annak fel se fog tünni hogy az nem gyári, a motoros rendőr meg fogja érteni hogy miért is van az ott és nem amiatt fogja az ánusz rózsádat birizgálni ....
 
Naplózott Naplózott  
 
xt660z
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8646
majsa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1271
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
juhszok.kft Találkozzunk! Születési dátum: 1966-05-02
Válasz:látni-látszani 16 éve  
ifa írta:
Én meg megkérdeztem egy motorosrendőrt a ködlámpánkról. Azt mondta jól néz ki, de szabálytalan, mivel kiegészítő fénynek csak egy szerelhető fel.


Ez így igaz, mivel....
A kettő közel elhelyezkedő lámpa,a szembőljövőnek optikailag sokkal nagyobb távolságot mutat,mint a valós tény(ugyebár nem tudhatja a sötétben.Hogy moci, vagy autó).
Én megtapasztaltam!
Melg volt a szitu!
 
Naplózott Naplózott  
 
R850R
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8647
ifa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1676
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi ivady.csaba Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1970-10-27
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Ez pont ellent mond neki Majsa, A normál lámpa mellé egy kiegészítő fény szerelhető, s a logikád szerint ez a megtévesztő, viszont ha plusz két kiegészítő fény van fenn, azaz egyszerre három világít, akkor az autós nem hiszi, hogy egy távoli autó az, hanem lelassít mert optikailag egy szembejövő vonat hatását kelti

Egyébként meg olyan közel van a három lámpa elhelyezve, hogy úgy harminc méterről látja csak a szembejövő, hogy az nem egy fényforrás, hanem három.



majsa írta:
ifa írta:
Én meg megkérdeztem egy motorosrendőrt a ködlámpánkról. Azt mondta jól néz ki, de szabálytalan, mivel kiegészítő fénynek csak egy szerelhető fel.


Ez így igaz, mivel....
A kettő közel elhelyezkedő lámpa,a szembőljövőnek optikailag sokkal nagyobb távolságot mutat,mint a valós tény(ugyebár nem tudhatja a sötétben.Hogy moci, vagy autó).
Én megtapasztaltam!
Melg volt a szitu!
 
Naplózott Naplózott  
 
F650GS\\07 - R1200GS\\08
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8648
majsa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1271
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
juhszok.kft Találkozzunk! Születési dátum: 1966-05-02
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Ámen!
 
Naplózott Naplózott  
 
R850R
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8649
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:látni-látszani 16 éve  
hogy én is védjem a lámpáinkat:

valahol olvastam, hogy bebizonyosodott az, hogy sötétben az ember térlátása nagyságrendekkel rosszabb mint világosban.
Ezért van az, hogy 1 darab fényforrásról önmagban még nehezen tudjuk eldönteni hogy
1. milyen távol van
2. milyen sebességgel közelít.

(ez alapvetően azért van így, mert nincs mihez viszonyítani, a környezet szürkeárnyalatos vagy töksötét)

ha 2 fényforrás van, akkor - a zseniális perspektíva (lásd Michelangelo) miatt - könnyeb dolga van az észlelőnek, a két fényforrás egymástól való távolodásából tud következtetni a távolságra és a közeledés sebességére.

Namármost nekünk, ha a generátorunk is úgy akarja 3 fényforrásunk van, ami az észlelőt elgondolkodtatja.
Miez? Egy V43?? jézus, várjunk hadd menjen el....
... ja csak egy motoros...

szóval valahogy így működik.


Nav! Neked hogy bírja a generátor? és hány wattosak a wunderlich lámpák?

Én azon gondolkodom hogy áttekercseltetem a generátort. állítólag úgy növelhető a teljesítménye..
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8651
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Jano írta:
hogy én is védjem a lámpáinkat:

valahol olvastam, hogy bebizonyosodott az, hogy sötétben az ember térlátása nagyságrendekkel rosszabb mint világosban.
Ezért van az, hogy 1 darab fényforrásról önmagban még nehezen tudjuk eldönteni hogy
1. milyen távol van
2. milyen sebességgel közelít.

(ez alapvetően azért van így, mert nincs mihez viszonyítani, a környezet szürkeárnyalatos vagy töksötét)

ha 2 fényforrás van, akkor - a zseniális perspektíva (lásd Michelangelo) miatt - könnyeb dolga van az észlelőnek, a két fényforrás egymástól való távolodásából tud következtetni a távolságra és a közeledés sebességére.

Namármost nekünk, ha a generátorunk is úgy akarja 3 fényforrásunk van, ami az észlelőt elgondolkodtatja.
Miez? Egy V43?? jézus, várjunk hadd menjen el....
... ja csak egy motoros...

szóval valahogy így működik.


Nav! Neked hogy bírja a generátor? és hány wattosak a wunderlich lámpák?

Én azon gondolkodom hogy áttekercseltetem a generátort. állítólag úgy növelhető a teljesítménye..


mi az a V43?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8656
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:látni-látszani 16 éve  
"optikailag egy szembejövő vonat hatását kelti"
ifa írta:
Ez pont ellent mond neki Majsa, A normál lámpa mellé egy kiegészítő fény szerelhető, s a logikád szerint ez a megtévesztő, viszont ha plusz két kiegészítő fény van fenn, azaz egyszerre három világít, akkor az autós nem hiszi, hogy egy távoli autó az, hanem lelassít mert optikailag egy szembejövő vonat hatását kelti

Egyébként meg olyan közel van a három lámpa elhelyezve, hogy úgy harminc méterről látja csak a szembejövő, hogy az nem egy fényforrás, hanem három.



majsa írta:
ifa írta:
Én meg megkérdeztem egy motorosrendőrt a ködlámpánkról. Azt mondta jól néz ki, de szabálytalan, mivel kiegészítő fénynek csak egy szerelhető fel.


Ez így igaz, mivel....
A kettő közel elhelyezkedő lámpa,a szembőljövőnek optikailag sokkal nagyobb távolságot mutat,mint a valós tény(ugyebár nem tudhatja a sötétben.Hogy moci, vagy autó).
Én megtapasztaltam!
Melg volt a szitu!
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8661
Lejmi (Felhasználó)
Még rendszeresebb fórumozó
Hozzászólások: 484
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi lejmi82 bb3ujl@hotmail.com Születési dátum: 1982-11-04
Válasz:látni-látszani 16 éve  
Jano írta:

Nav! Neked hogy bírja a generátor? és hány wattosak a wunderlich lámpák?

Én azon gondolkodom hogy áttekercseltetem a generátort. állítólag úgy növelhető a teljesítménye..


Nem járnál jobban , olcsóbban ha a helyzetjelzőket és a féklámpát kicserélnéd LED-esre ? nagyságrendel kevesebbet eszik és nem kell attól félned hogy egyhamar kiég ! igy marad teljesítmény az egyéb kiegészítőknek
 
Naplózott Naplózott  
 
xt660z
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8664
navigator (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 204
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi korosvolgyi.zoltan Születési dátum: 1967-09-02
Válasz:látni-látszani 16 éve  
janó: 1) h3 55w izzók vannak az illuminator lámpákban, 2) még nincs tapasztalatom a hosszú távú használatról, lévén, h nem motoroztam velük végig egy éjszakát, nappal/városban meg nem használom őket
 
Naplózott Naplózott  
 
nav/cs02
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#8665
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:látni-látszani 16 éve  
attól félek nem az a 40 watt hiányzik a rendszerből.
de köszi az ötletet, lehet hogy érdemes ezzel kezdeni.
Hétvégén kimérem műszerrel hogy mikr mennyit tölt a generátor.
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.