Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Motorgumik (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Motorgumik
#12161
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Köszönöm,
ha vállalja Kornél bá' akkor szereltetnék nála egy garnitúrát még ebben a hónapban.
Előre új külső is kell, Metzeler Enduro 3 Sahara típus, ha jól tudom 90/90x21-es.

köszönöm a segítséget.


Diablo írta:
Jano írta:
Diablo, Te tudsz olyan motorgumi szerelőt aki mousse-os belsőt szakszerűen tud rakni a 21"-os kerékbe?


Idősebb Németh Kornél, bár Ő nem gumis, de sok ilyet szerelt már. Ő 2 kis "pajszerral" végezte és géppel csinálnám. Mert gyakorlatban még nem volt rá szükség, elvitték eddig kézben, amiket eladtam. Aztán több évig nem volt rá kereslet, de ősszel ismét kapható lesz. Majd kozultálok id.Korméllal.
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12164
Diablo (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
2,5 centivel lesz a magasabban. Az ilyen terepmotorok súlypontja magasabbra kerül, a "hasmagasság" több lesz, hogy ne érjen le bukkanón, vagy gödörnél. Ehhez a magasabb gumi általában elég, nem kell hozzá más tepeszkóp (gátló).
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12165
Diablo (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Nem hiszem hogy vállalja, Balatonszemesen lakik, ha az közelebb van hozzád elküldhetem a telefonszámát.
Én Budán vagyok. Talán megbírkózom a feladattal ha rám bízod.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12168
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
akkor inkább Téged hívnálak fel hogy a részleteket megbeszéljük.
nem látok elérhetőséget a Kapcsolatok ablakban.
kösz,j.


Diablo írta:
Nem hiszem hogy vállalja, Balatonszemesen lakik, ha az közelebb van hozzád elküldhetem a telefonszámát.
Én Budán vagyok. Talán megbírkózom a feladattal ha rám bízod.
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12184
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
péter írta:
na így:


tudom hogy jobb a 21" terepen, ti. a GS800, amit egyszer kölcsönkaptam 2 napra, annak olyan az eleje, és azonnal észrevettem a különbséget, nem csak terepen, de rossz aszfalton is. úgy suhant, mint akinek le sem ér a lába

a kis sárhányó sem gond, most néztem meg, ha teszek távtartót, az viszi feljebb az egész hóbelevancot, sárhányóstól. aztán ha nem kell, akkor 4 inbusz tartja csak.
nem ezen morfondírozok. hanem azon, hogy így magasabb lesz picit a motor eleje (1 centi, 2 centi?), elmegy-e a súlypont, egész pontosan az a kérdés, hogy a 21"-es kerékhez (a dakar kivitelben) ugyanez a teleszkóp van-e kitalálva, vagy másikat tettek?


ooops, utánanéztem:

a sima GS első rugóútja 170mm, a Dakaré 210mm. nemt'om ez jó-e, 4cm elég nagy különbségnek tűnik, elhangolódik a csillapítás, nagy vékony kerék, a kelleténél rövidebb rugóutak...
a hátulja is más: 165 - 210
te miért akarod 19"-re lecserélni?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12185
Diablo (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Ez igaz, de a linken cégem telefonszáma már látható.

Ez az enyém: 20/9380-068 Pásztóy Tamás
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12189
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Nem akarom! Pont ez a lényeg! Azt ajánlottam, hogy ha te szeretnél 21-est, akkor haljandó vagyok cserélni! Vágod husi? Amennyiben csak a kereket cseréled, szinte semmit nem veszel észre a 20mm-es első kerék emelkedésből, de ha igen és zavar, akkor engedd fel a becsúszószárat ennyivel!
Viktor csak kereket cserélt a simaGS-ben és úgy használja terepen, értekezz vele, ha gondolod, elérhetőségei a kapcsolatoknál!
péter írta:
péter írta:
na így:


tudom hogy jobb a 21" terepen, ti. a GS800, amit egyszer kölcsönkaptam 2 napra, annak olyan az eleje, és azonnal észrevettem a különbséget, nem csak terepen, de rossz aszfalton is. úgy suhant, mint akinek le sem ér a lába

a kis sárhányó sem gond, most néztem meg, ha teszek távtartót, az viszi feljebb az egész hóbelevancot, sárhányóstól. aztán ha nem kell, akkor 4 inbusz tartja csak.
nem ezen morfondírozok. hanem azon, hogy így magasabb lesz picit a motor eleje (1 centi, 2 centi?), elmegy-e a súlypont, egész pontosan az a kérdés, hogy a 21"-es kerékhez (a dakar kivitelben) ugyanez a teleszkóp van-e kitalálva, vagy másikat tettek?


ooops, utánanéztem:

a sima GS első rugóútja 170mm, a Dakaré 210mm. nemt'om ez jó-e, 4cm elég nagy különbségnek tűnik, elhangolódik a csillapítás, nagy vékony kerék, a kelleténél rövidebb rugóutak...
a hátulja is más: 165 - 210
te miért akarod 19"-re lecserélni?
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12192
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
értem! hát akkor köszönöm a jóságot, mega szívességet, tényleg konzultálok. visszatérve: nem az zavar hogy magasabb az eleje, az csak egy okozat. arra gondoltam, vkik kiszámolták hogy a 21"-es kerékhez miért pont 210mm a teló, és nem 170, aztán vajon hogy fog viselkedni.
de jó a tipp, konzultálok Viktorral, mi a tapasztalata
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12193
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
KovRob: megtartom egyenlőre a 19"-es első kereket. teszek rá terepgumit, egyenlőre mást nem változtatok. azért kösz. mehet tovább körbe a bogár
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12194
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Diablo: tudsz vmi jó árat a következőre, vagy amit a gumiházban láttam az a legjobb >

100/90 R19
130/80 R17
Conti TKC 80 Twinduro

?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12204
Diablo (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
A méret helyesen 100/90-19 és 130/80-17 mert a Conti egyiket sem gyártja radiál kiviteleben. A gumiháznál minden méret kozepén R betű van, pedig a motorgumik töredéke radiál szereketű.

100/90-19 TT (tömlős)
gumiház 21.141,-
nálam 20.110,-

130/80-17 TT (tömlős)
gumiház nincs
nálam 19.375,-

130/80-17 TL (tömlő nélküli)
gumiház 23.813,-
nálam 22.651,-

Árak nálam itt láthatók, ha megfelel kérem ott rendeld meg.
Ez a gumi aszfalton CSAK NAGYON LASSAN HASZNÁLHATÓ, KIFEJEZETTEN terepre készült!!!

Ha olyan gumi kell, amivel aszfalton is használható, azok itt láthatók.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12206
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
köszönöm. eg a jó árakat is
én sokat használom a motort töltésen, homokbányában, murván, füvön, de gyakran beszaladok vele a városba aszfalton, ami 20km, és olyankor is húzom neki. most egy kopott michelin T66-om van, ami aszfalton elmegy - ha nem vizes, terepen meg szar. a TKC 80 - ról elolvastam sok tesztet nemzetközi mocis oldalakon, azok szerint jó terepen is, meg aszfalton is, esőben is. egy negatív jellemzőjét emelik ki, hogy gyorsan kopik, állítólag elég lágy kompozit. ezért gondoltam hogy téli üzemre pont megfelelő lesz nekem. egyszer volt ilyen gumim egy másik mocin 1 hónapig, akkor tetszett - de még akkoriban tanulgattam csak felülni rá
néztem amit ajánlottál még, onnan talán az MT60 ami szóba jöhetne, az elég terep profilosnak tűnik...
beleolvasok a tesztekbe.
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12207
Diablo (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
én sokat használom a motort töltésen, homokbányában, murván, füvön,

Erre a Conti lesz jó. Kanyarban lassan menj, mert ott sokat fog oldalra kúszni, tehát sokkal anyagobb lesz a kanyar íve, mint szeretnéd, amíg megszokod.

Ez lenne még, jó, de nincs a kért méretben:
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12212
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Péter,
én Dakaron használok Metzeler enduro3 sahara típusú gumit.
a hátsó cca 12 ekm-ig bírta, az első most cserés, 16,5 ekm-nél.
98% aszfalton.

amiért szeretem: hamar üzemmeleg lesz, 5-6 km után érezhetően jól tapad (0 fok körül is), tudásomhoz képest tökéletesen dönthető, és ami fontos: finoman jelzi a határt, nem hirtelen kezd el mászni a kanyarban.

amíg jók a bütykök addig (nekem) nincs gond a kapaszkodóképességgel terepen, kanyarban rossz úton meg amúgy sem tudok gyorsan menni.
mély sóder kiforog alóla, ez tény, de azt én nagyon ritkán látok...

szóval összeségében szerintem jó all-round választás.
esőben csak a fékerőről tudok nyilatkozni, szerintem kielégítő. kanyarban nyilván csúszik ha vizes az út, de itt is jelzi hogy hol a sok(k).
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12216
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
Hi!

Gumiügyben TKC tapasztalatcsere okán kereshető Logen, Ő az X-edik TKC garnitúráját nyúzza. A TKC az annyira nem terepguma azért... az olyan 50-50% aszfalt/terep arány. Ha több terep (és nagyobb biztonság kell) akkor sokkal jobb az MT21, csak ugye ez nincs 19"-ban. Amennyiben még nagyobb arányban terep, akkor jöhetnének a FIM-es endúró gummák, de azok nem hogy 19, de már hátra, 17"-ra sem kaphatók.
péter írta:
köszönöm. eg a jó árakat is
én sokat használom a motort töltésen, homokbányában, murván, füvön, de gyakran beszaladok vele a városba aszfalton, ami 20km, és olyankor is húzom neki. most egy kopott michelin T66-om van, ami aszfalton elmegy - ha nem vizes, terepen meg szar. a TKC 80 - ról elolvastam sok tesztet nemzetközi mocis oldalakon, azok szerint jó terepen is, meg aszfalton is, esőben is. egy negatív jellemzőjét emelik ki, hogy gyorsan kopik, állítólag elég lágy kompozit. ezért gondoltam hogy téli üzemre pont megfelelő lesz nekem. egyszer volt ilyen gumim egy másik mocin 1 hónapig, akkor tetszett - de még akkoriban tanulgattam csak felülni rá
néztem amit ajánlottál még, onnan talán az MT60 ami szóba jöhetne, az elég terep profilosnak tűnik...
beleolvasok a tesztekbe.
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12223
Diablo (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
A kért méret 100/90-19, az első kerékre.
Ilyen Metzeler Enduro3 Saharában nincs.
Ilyen Metzelerben csak cross gumi, vagy Tourance van, ami nem homokbányába való.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12224
Diablo (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
péter írta:
köszönöm. eg a jó árakat is
én sokat használom a motort töltésen, homokbányában, murván, füvön, de gyakran beszaladok vele a városba aszfalton, ami 20km, és olyankor is húzom neki. most egy kopott michelin T66-om van, ami aszfalton elmegy - ha nem vizes, terepen meg szar. a TKC 80 - ról elolvastam sok tesztet nemzetközi mocis oldalakon, azok szerint jó terepen is, meg aszfalton is, esőben is. egy negatív jellemzőjét emelik ki, hogy gyorsan kopik, állítólag elég lágy kompozit.


Rossz hírem van. A Continental-tól kapott árlistában szerepel az első kéret, de a német nyelvű katalógusban nem. Telefonáltam, közölték ilyen gumi nincs. Épp letöltöm azt a listát, amit gyártanak és rendelehető.

130/80-17 van TL és TT kivitel is.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12238
Diablo (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
péter írta:
ezek tükrében mit gondolsz? egyébként: kissárhányó eldob?


Az semmi sarat nem véd, az a dolga hogy tartsa a 2 gátló között a párhuzamos távolságot, ezzel meghosszabítja azok élettartalmát.
NE vedd le!!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12260
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
az a stabilizátor (amit KovRob lefényképezett). az fémből van, és azon van a kis sárhányó. de mivel marad a 19 zoll, így mindegy is. viszont, mi történik motoron akkor, ha az eredeti elsőkerék gumiméret helyett, (100/90-19, amiből a TKC80 nincs) más kerül fel, mondjuk 110, vagy 90 - már ha olyan van? 3,5" séles az első felni...
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12261
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Motorgumik 15 éve, 8 hónapja  
KovRob írta:
nem találtam Logen nevű felhasználót a kapcsolatoknál...

Hi!

Gumiügyben TKC tapasztalatcsere okán kereshető Logen, Ő az X-edik TKC garnitúráját nyúzza. A TKC az annyira nem terepguma azért... az olyan 50-50% aszfalt/terep arány. Ha több terep (és nagyobb biztonság kell) akkor sokkal jobb az MT21, csak ugye ez nincs 19"-ban. Amennyiben még nagyobb arányban terep, akkor jöhetnének a FIM-es endúró gummák, de azok nem hogy 19, de már hátra, 17"-ra sem kaphatók.
péter írta:
köszönöm. eg a jó árakat is
én sokat használom a motort töltésen, homokbányában, murván, füvön, de gyakran beszaladok vele a városba aszfalton, ami 20km, és olyankor is húzom neki. most egy kopott michelin T66-om van, ami aszfalton elmegy - ha nem vizes, terepen meg szar. a TKC 80 - ról elolvastam sok tesztet nemzetközi mocis oldalakon, azok szerint jó terepen is, meg aszfalton is, esőben is. egy negatív jellemzőjét emelik ki, hogy gyorsan kopik, állítólag elég lágy kompozit. ezért gondoltam hogy téli üzemre pont megfelelő lesz nekem. egyszer volt ilyen gumim egy másik mocin 1 hónapig, akkor tetszett - de még akkoriban tanulgattam csak felülni rá
néztem amit ajánlottál még, onnan talán az MT60 ami szóba jöhetne, az elég terep profilosnak tűnik...
beleolvasok a tesztekbe.
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.