Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Erdély 2008 (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Erdély 2008
#15396
stibi (Vendég)
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Erdély 2008 15 éve, 4 hónapja  
Azt hiszem tititől most kapnál egy olyan nyakast mint a pingvine.

riskywhisky írta:
Körülbelül 20 nap van még 2008-ból is. Ha gondolod, még belevághatsz, és akkor nem kell Erdély 2009 topicot nyitnunk.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15398
frenk (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 391
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Lakóhely: ház
Válasz:Erdély 2008 15 éve, 4 hónapja  
Titi aranyos nem verekedőőőőős
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15404
ifa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1676
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi ivady.csaba Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1970-10-27
Válasz:Erdély 2008 15 éve, 4 hónapja  
Jelentem én februárban megint megyek
 
Naplózott Naplózott  
 
F650GS\\07 - R1200GS\\08
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15408
Titi79 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 310
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Nő viktoriamate@gmail.com Születési dátum: 1979-11-10
Válasz:Erdély 2008 15 éve, 4 hónapja  
KÖSSZ FRENK!!!!
-fedezz csak-
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#15410
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:Erdély 2008 15 éve, 4 hónapja  
ifa írta:
Jelentem én februárban megint megyek


Síelni?


Én lehet megnézem majd az UFO-t valamikor
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19252
Guribácsi (Felhasználó)
Fizetett provokátor
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 43
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: 20-9-16 45 - 11
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
Tervezek egy erdélyi túrát, alig várom már az aszfaltmentes szakaszokat, viszont a kemény endúrózást szeretném elkerülni. Ezért kérdezem azoktol, akik voltak már arra, vagy ismerik az utat, netalán ott laknak, hogy a következö útszakaszok mennyire járhatóak?

Gyimesközéplok - Gyergyódomokos
Gyergyótölgyes - Pongráctetö
Csíkmadaras - Zeteváralja
Palánka - Csíkszentgyörgy
Bardóc - Csíkszentkirály
Sepsiköröspatak - Nagyajta
Gyergyóremete - Szászrégen között
Ördög-hágó
Olt forrás
Vargyasi szoros (Orbán Balázs barlang)
 
Naplózott Naplózott  
 
Tőlem össze is dőlhet ez a világ! - Addig is egy GS...
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19298
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
Nézd meg ezen a térképen: www.openmaps.eu
Amennyiben makadámnak van jelölve akkor minden további nélkül bevállalhatod. Ha földútnak, akkor fenntartásokkal kezeld és tervezz menekülő útvonalat is!
Guribácsi írta:
Tervezek egy erdélyi túrát, alig várom már az aszfaltmentes szakaszokat, viszont a kemény endúrózást szeretném elkerülni. Ezért kérdezem azoktol, akik voltak már arra, vagy ismerik az utat, netalán ott laknak, hogy a következö útszakaszok mennyire járhatóak?

Gyimesközéplok - Gyergyódomokos
Gyergyótölgyes - Pongráctetö
Csíkmadaras - Zeteváralja
Palánka - Csíkszentgyörgy
Bardóc - Csíkszentkirály
Sepsiköröspatak - Nagyajta
Gyergyóremete - Szászrégen között
Ördög-hágó
Olt forrás
Vargyasi szoros (Orbán Balázs barlang)
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19302
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
Guribácsi írta:
Csíkmadaras - Zeteváralja


Erről a szakaszról elmondható, hogy nem motorozásra való. Illetve az biztos, hogy Székelyudvarhelytől eljutsz Zetelakára, vagy akár a Hargitára is. Ez utóbbi már nem kifejezetten jó, nagyon köves az út. Onnan Csíkmadarasra szerintem csak túristaút vezet, arra biztos nem járnak autók (az irányok . Még annyit, hogy Zetelaka és Gyergyóújfalu között átmenő forgalom nincs, csak az megy arra akinek kifejezetten arra van dolga vagy pl a Varságban él. Még onnan is kerülnek inkább, ezt mondták mikor arra jártam.
Nagyon szép a környék, érdemes elmenni arra és esetleg mégis bevállalni a fennt említett utakat.
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19304
squadlipi (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 27
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Nagyvárad Születési dátum: 1971-03-22
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
Hali !

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Transalpina nevü utat. Remélem a közeljövöben én is átmotorozok rajta, tervbe van véve, csak a költségvetés egyelöre nem engedi.

Leirás itt : http://www.mgp.hu/transalpina2008.html ...a leirás második fele foglalkozik a Transalpinával !

és itt : http://en.wikipedia.org/wiki/Transalpina_(DN_67C)

Az idén elkezdték az egész szakasz felujitását, a tervek szerint jövöre végig le lesz aszfaltozva !
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19307
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
Űűűű... ne!!! squadlipi írta:
Az idén elkezdték az egész szakasz felujitását, a tervek szerint jövöre végig le lesz aszfaltozva !
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19309
squadlipi (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 27
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Nagyvárad Születési dátum: 1971-03-22
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
No, azért nem kell mindent elhinni...aszfaltozás után is lesz elég sok kátyú...nap mint nap tapasztalom a helyi útépitök fantasztikus szakértelmét és föleg szavahihetöségét !

Egy román fórumon olvastam ennek az útnak a felujitásáról , állitólag már elkezdték és az északi oldalon sokhelyen teljesen új aszfaltrétegen lehet közlekedni. Kiváncsi vagyok meddig marad jó minöségü, ismervén az itteni szokásokat, hogy 30-40 tonnás köszállitók fognak rajta az új házak épitkezéséhez fel-le döngetni...és természetesen a zsaruk nem zavarják öket, hiszen a helyi körzeti megbizott feleségének (testvérének, anyjának, apjának, sógorának) a cége a szállitó.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19335
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 9 hónapja  
őszre lesz motorom. (hope so) akkor felkeressük.
gyúrjá vazze, me nehéz lesz!

KovRob írta:
Űűűű... ne!!! squadlipi írta:
Az idén elkezdték az egész szakasz felujitását, a tervek szerint jövöre végig le lesz aszfaltozva !
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19383
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 8 hónapja  
Most tényleg abban reménykedsz hogy majd én segítek felállígatni a leendő tehenedet a rossz kezemmel? Jano írta:
őszre lesz motorom. (hope so) akkor felkeressük.
gyúrjá vazze, me nehéz lesz!

KovRob írta:
Űűűű... ne!!! squadlipi írta:
Az idén elkezdték az egész szakasz felujitását, a tervek szerint jövöre végig le lesz aszfaltozva !
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19406
rebel56 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 176
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 8 hónapja  
A Vargyas-szurdokban jártam a múlt hónapban. Vargyas településről a fő utcáról jobbra kell lekanyarodni. Ezután következik kb. 12 km út könnyű terepen (vegyes - döngölt földút, kavicsos, murvás), aszfaltgumikkal-csomagokkal-utassal végig tudtam rajta menni, igaz csak kb. 20-30-cal.
DE! 3 alkalommal támadtak ránk pásztorkutyák. Egyik alkalommal egyszerre kettő - na, az egy feszült pillanat volt.

Guribácsi írta:
Vargyasi szoros (Orbán Balázs barlang)
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19407
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 8 hónapja  
rebel56 írta:
A Vargyas-szurdokban jártam a múlt hónapban. Vargyas településről a fő utcáról jobbra kell lekanyarodni. Ezután következik kb. 12 km út könnyű terepen (vegyes - döngölt földút, kavicsos, murvás), aszfaltgumikkal-csomagokkal-utassal végig tudtam rajta menni, igaz csak kb. 20-30-cal.
DE! 3 alkalommal támadtak ránk pásztorkutyák. Egyik alkalommal egyszerre kettő - na, az egy feszült pillanat volt.


Na az marha jó, tele van a t*k*m a pásztorkutyákkal, épp oltanak veszettség ellen, igaz, gyalog voltam és a saját utcánkban, de Erdélyben se esne jobban a harapás... na meg az se, ha föllökne motorostul, mint azt a szerencsétlen csókát a 48 óráson...
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#19470
Guribácsi (Felhasználó)
Fizetett provokátor
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 43
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: 20-9-16 45 - 11
Válasz:Erdély 2008 14 éve, 8 hónapja  
Kösz szépen az infókat! A www.openmaps.eu -t még nem sikerült használni, Garminom nincs, a többi megoldást még silabizálom. Nagyon élveztem a poros köves utakat, a K60-as gumi jelesre vizsgázott sárban is. Szóval GS paripások ki ne hagyják: Atyha, Firtosmartonos, Tordátfalva, stb. eldugott székely falvakra vezetö utakat, CS lovacskásoknak meg hiába mondom, ök úgy sem tudják mi a jó... , ök menjenek kanyarvadászkodni Zetelaka és Gyergyóujfalu között, mert jelentem az utat megcsinálták: kitünö a burkolat. Pásztorkutyák nem támadtak rám, de cigány(roma) qrvák igen: Hunyad megyében a 7-es müút melletti parkolóban nekilökte a motornak az egyik a másikat. A foga nem tört ki, mert már nem volt neki . Iszonyat környék, iszkoltam elfelé. Rebel, a kutyák támadását hogy tudtad kivédeni, hogy történt?
 
Naplózott Naplózott  
 
Tőlem össze is dőlhet ez a világ! - Addig is egy GS...
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.