Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Fogyasztás (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 2
TÉMA: Fogyasztás
#34818
metRS (Felhasználó)
Redituréjsz!!!! :D
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 821
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi lukacs.rich@gmail.com Lakóhely: Homokmégy-Budapest Születési dátum: 1985-12-06
Vá: Fogyasztás 11 éve, 7 hónapja  
magirus37 írta::
Sziasztok.

Nekem nem nagyon akar összejönni ez 4 literes fogyasztás!!
próbálok normálisan menni és 4.6 jött ki...
Ma vettem új gyertyát talán így.
Új nekem a gép tanultam sokat a fórum olvasásából de még nem mindent.
Néha ha folyamatosan állandó fordulaton megyek főleg 3000 körül érzek benne pici megtorpanást ezt nem tudja valaki mitől lehet?

Üdv Tamás.


Szelephézag mikor volt lőve rajta?
 
Naplózott Naplózott  
 
Redituréjsz!!

Rico F650GS'04-->R1200GS ADV'08

Elektronikus Építési Napló vezetés
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#34822
magirus37 (Felhasználó)
+36-20-956-3113
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 39
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi komloditamas Lakóhely: Békéscsaba Születési dátum: 1977-08-19
Vá: Fogyasztás 11 éve, 7 hónapja  
Mikor vettem semmi infót nem kaptam a szelephézagról a tulaj azóta külföldre ment dolgozni...
Egyébként semmi zaj nincs a motorban , attól még még kell nézetnem ?
Lehetne valami motoros találka itt a viharos sarok környékén is.
 
Naplózott Naplózott  
 
F 650GS 2001.04
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#34852
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 7 hónapja  
Légszűrő tiszta? Gumi rendesen felfújva? Lánc szépen megkenve?
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#34859
basa (Felhasználó)
Lassan járj, de biztosan!
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 79
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 7 hónapja  
És, ha minden jól be van állítva, akkor városban 4.3, faluban 4.1, a kettő között meg 3.8. Ja meg irrídiumos gyertya.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#34864
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: Fogyasztás 11 éve, 7 hónapja  
Action

Hova akasztottátok?

Felülről a harmadik a gyári hely.
A másodikkal még épp tökéletesen megy de a legfelsőben már annyira szegény lesz a keverék hogy induláskor fullad nem kicsit viszont nagyon.
A lentebbikkel pedig az a baj, hogy dús lesz nagyon a keverék és ezért igen sokat kezd fogyasztani.
Egy szónak is száz a vége!!
A kezedben van a fogyasztás, a lényege, hogy mennyire húzod neki.
Engem speciel hidegen hagy, mert én azért járok motorral, hogy hamarabb érkezzek mint indultam.
5 liter ennyit általában benyeletek vele, ha nem issza meg akkor kanálisba öntöm, na jó ez vicc volt, de az 5 lityó az nem.
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35493
Gergőő (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 42
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 5 hónapja  
Nektek is többet kajázik a gép ilyen hidegben? Ki se merem számolni, mennyit ehet, egyfolytában tankolok bele

Esetleg ECU reset megoldja? 2004-es GS-nél a bal oldali kipuffnyílás le van dugózva, na az nekem nincs benne. Lehet, hogy emiatt eszik töbet hidegben? Nyáron volt, hogy 3 l alatt volt a fogyasztása, két személlyel...
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35494
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 11 éve, 5 hónapja  
Igen, többet eszik hidegben. Nem hiszem, hogy reset megoldaná. Shikata ga nai

De szólj, ha tévedek. Én örülnék legjobban.

(Egy része tuti fizikai eredetű, nagyobb a gördülési- és légellenállás, na meg a motor is biztos többet fog enni hidegen, márpedig tovább hideg, ha alacsonyabb hőmérsékletről indul, nem kell ahhoz félreprogramozni az ECU-t.)
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2012.11.16 16:39 Név: alvaro84.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35495
Gergőő (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 42
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 5 hónapja  
Viszont az ECU resetről eszembe jutott egy másik dolog is.

A resetnél van egy olyan rész, amikor a gázkart teljesen el kell forgatni. Ez amiatt szükséges, mert a 25 kW-os verzión úgy van kialakítva az injektornál egy kar, hogy jóval full gáz előtt felütközzön. Magyarul a fojtott verzión nem tudsz teljes gázt adni, a gázmarkolat elforgatásakor azt tudatod az ECU-val, hogy 25 vagy 37 kW-os-e a géped.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e az ECU-t 37kW-ra programozni, majd utána beépíteni az ütközőt a legális használat miatt? Mennyivel másabb a nyomaték- és a teljesítménygörbéje a két változatnak? A fogyasztásra is tuti hatással van ez a dolog.
NaSa, neked nincsenek erről valamilyen diagramjaid vagy valami gyári infó?
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35497
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: Fogyasztás 11 éve, 5 hónapja  
Levizsgázott?
Kis lóerős?
Akkor tegyél vissza mindent!

(na ide akartam írni valamit de túlságosan politikai volt ezért kimoderáltam magam)

Kutya se fogja nézni!
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35571
Gergőő (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 42
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
Igen, levizsgázott rég, a műszaki vizsgás témába írtam is. Tudom, hogy a kutya se nézi, de érdekel a dolog. A két változat teljesítmény- és nyomatékgörbéje nem egyforma, 25kW-tal is bőven elég erősnek érzem a motort, inkább fogyasztás szempontjából érdekel a dolog. Meg az is, hogy a bal kipuffdobba (katalizátor) érdemes-e a gyárilag beletett menetes dugót bennehagyni, vagy kivéve jobb. Nekem a dugóval sokkal nehezebben indul a motor, de jobban húz, csendesebb, egyenletesebb járású. Dugó nélkül használtam tavasztól mostanáig, laza túrázáskor 2,9-et (!) evett, könnyen indult, meg a hangja is jobban tetszik úgy, csak attól tartok, hogy a szelepek látják kárát, ha kiveszem belőle.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35572
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
Gergőő írta::
Dugó nélkül használtam tavasztól mostanáig, laza túrázáskor 2,9-et (!) evett, könnyen indult, meg a hangja is jobban tetszik úgy, csak attól tartok, hogy a szelepek látják kárát, ha kiveszem belőle.


Nekem "fullos", 37kW-os CS-m van, és trükközés nélkül nem tudom sokkal 3 liter alá vinni (trükkökkel azért nem nehéz ). Technikázol vele, vagy csak dupla gyertyás és jobb? Milyen gumik vannak rajta, milyen nyomáson? (Ezzel mondjuk sokra nem megyek, a GS-re tök más kell) Mielőtt megesz a sárga irigység
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2012.12.08 19:45 Név: alvaro84.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35574
Gergőő (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 42
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
alvaro84 írta::
Gergőő írta::
Dugó nélkül használtam tavasztól mostanáig, laza túrázáskor 2,9-et (!) evett, könnyen indult, meg a hangja is jobban tetszik úgy, csak attól tartok, hogy a szelepek látják kárát, ha kiveszem belőle.


Nekem "fullos", 37kW-os CS-m van, és trükközés nélkül nem tudom sokkal 3 liter alá vinni (trükkökkel azért nem nehéz ). Technikázol vele, vagy csak dupla gyertyás és jobb? Milyen gumik vannak rajta, milyen nyomáson? (Ezzel mondjuk sokra nem megyek, a GS-re tök más kell) Mielőtt megesz a sárga irigység


Dupla gyertyás, katalizátoros, de ekkor a dugó nem volt benne. A katalizátor amúgy megint érdekes kérdés, mert elvileg növeli a fogyasztást, de maga a használata növeli vagy eleve úgy tervezik, hogy többet kap a motor? Amatőr kérdés, de főleg csak veteránokkal foglalkozok, eddig nem érintett a téma.
Amúgy nem nagyon technikázok, 3-4ezer között tartom a ford.számot, hosszabb lejtőkön kuplunggal gurulok, és ilyen fogyasztáshoz max. 100as tempó a megfelelő, de inkább 95. 75-90 között érdekes módon kicsit többet kér, mint egyenletes 3700-4100 közötti fordulaton ötödikben (azaz 95-100 km/óránál).
Ja és az igazsághoz hozzátartozik, hogy ilyen 2,7-3 körüli értéket rendszerint párás, ködös, esős időben mentem vele, amikor amúgy is csökken minden motor fogyasztása, mert az égéstérbe jutó vízpára a motor hulladékhőjét hasznosítja azzal, hogy a hőmérséklet miatti tágulásával lefele nyomja a dugattyút Ezt ilyen-olyan házi, de tökéletesen bevált módszerekkel ki is szokták használni, főleg régebbi autókon, lehet, érdemes lenne kipróbálni itt is, főleg, hogy nyáron a jobb herém szinte főtt tojássá ég a fölös hőtől, szóval az bőven rendelkezésre áll...
Meg hát vannak egyéb anomáliák is nálam, ósanos 95-össel többet megy, mint a legdrágább hiperszuper OMV-ssel (bár itt szerintem a kúton van az átb@szás).
---
Egyébként akkor lenne értelme fogyasztásmérésről beszélni F650 bármelyik altípusánál, ha pontos, órás szintmérője lenne, nem ez a pontatlan sárga ,,tankóni kéne vazze" majrélámpa. NaSa, tudsz esetleg vmi ilyen készletet? Házi megoldást nehéz lenne csinálni, mert tök szabálytalan formájú a tank.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35575
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
Szintméréssel szerintem halál fölösleges foglalkozni, az így is - úgy is marhaságokat mutatna, lefele mész vagy lassulsz, máris előrelódul a lé a tankban, odahúzol neki, vagy hegyet mászol, hátralöttyen, és még oda-vissza hullámzik is... a sárga pilács is sokkal előbb kijön emelkedőn, ha olyankor leállok, vízszintesen újraindítva el is tűnik... és ez nem F650 sajátosság, tegnap délután mikor elindultam a Yarisszal, 4 csíkot mutatott a lejtőn, aztán mire 24km múlva megérkeztem, hogy-hogy nem már 5 csíknyi benzint jelzett a munkahelyi sík parkolóban. És bár az se a nagy étvágyáról híres, de hogy több nafta legyen benne, mint mikor elindultam, az kevéssé valószínű

Szerintem az injektort kéne inkább figyelni, hogy mennyit adagol, ha az megvan, és a sebességet is ki tudjuk olvasni, máris van használható adatunk. Kár, hogy nem értek hozzá, különben már rég berheltem volna valami ketyerét

(Akkor a glide neked is megvan, ok. Így már nem olyan kirívó a dolog )

Az meg nem hiszem, hogy 95-100-zal kevesebbet enne, mint 90 alatt, a légellenállás nagy rákfenéje a motoroknak. De biztosan nem tudom megcáfolni, nem is emlékszem már, milyen egyenletes tempóban menni Azt tudom, hogy régen, mikor ezzel próbálkoztam, 80 körül kevesebbet evett, mint 90-100-nál.

Mérni kéne, mérni...
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2012.12.09 05:08 Név: alvaro84.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35576
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
Házi megoldással egy átfolyás mérőt kellene bele aplikálni.

Itt találsz ilyeneket.

a keresőjébe írd be : Átfolyásmérő
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2012.12.09 09:40 Név: NaSa.
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35578
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
NaSa írta::
Házi megoldással egy átfolyás mérőt kellene bele aplikálni


Ein moment. Van olyan pont, ahol csak az a mennyiség folyik át, amit aztán beköp keveréknek? Mert asszem az AC punepa csak tolja az anyagot, és amit az injektor nem szór a torokba, az megy a visszatérő vezetéken át a tankba. Azért lenne jó inkább az injektor nyitását figyelni. Szerintem.

Karbisnál ez persze nem egy járható út.
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2012.12.09 20:05 Név: alvaro84.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35579
Gergőő (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 42
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
Injektoros a gép... Amúgy a szoftverébe ha bele tudnánk mászni, az úgyis tudja, mikor mennyit tol bele, és fél-egy másodperc befecskendezéseinek átlagát lehetne figyelembe venni (bár terepen pl. így is egyfolytában ingadozna a kijelzett adat). A pillanatnyi fogyasztás helyett inkább a tankban levő szintet kéne pontosan meghatározni...
De igazából a pillanatnyi fogyasztás mérése is nagy segítség, mert kiürítem koppra a tankot, aztán úgyis tudom, mikor mennyit tankoltam bele épp, a kijelzőn meg látom, kb. meddig elég A semminél több, de ha már időt és pénzt szánok rá, inkább a szintmérést részesíteném előnyben.
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2012.12.09 20:20 Név: Gergőő.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35581
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
alvaro84 írta::
NaSa írta::
Házi megoldással egy átfolyás mérőt kellene bele aplikálni


Ein moment. Van olyan pont, ahol csak az a mennyiség folyik át, amit aztán beköp keveréknek? Mert asszem az AC punepa csak tolja az anyagot, és amit az injektor nem szór a torokba, az megy a visszatérő vezetéken át a tankba. Azért lenne jó inkább az injektor nyitását figyelni. Szerintem.

Karbisnál ez persze nem egy járható út.



Haló

Ezért van nektek az a méregdrága szűrő!
Ami a szűrő után van azt mind elhasználja!

Ein moment
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35582
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
NaSa írta::
Ezért van nektek az a méregdrága szűrő!
Ami a szűrő után van azt mind elhasználja!


Akkor van olyan pont
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#35583
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 11 éve, 4 hónapja  
Gergőő írta::
Injektoros a gép... Amúgy a szoftverébe ha bele tudnánk mászni, az úgyis tudja, mikor mennyit tol bele, és fél-egy másodperc befecskendezéseinek átlagát lehetne figyelembe venni (bár terepen pl. így is egyfolytában ingadozna a kijelzett adat). A pillanatnyi fogyasztás helyett inkább a tankban levő szintet kéne pontosan meghatározni...
De igazából a pillanatnyi fogyasztás mérése is nagy segítség, mert kiürítem koppra a tankot, aztán úgyis tudom, mikor mennyit tankoltam bele épp, a kijelzőn meg látom, kb. meddig elég A semminél több, de ha már időt és pénzt szánok rá, inkább a szintmérést részesíteném előnyben.


Szerintem a pillanatnyit nagyon jó tudni - mondjuk inkább egy szoftvernek, mint neked, és az tudja összegezni meg átlagolni akármennyi időre. Tény, hogy akár a másodperces átlag is elég fura ugrándozásokra képes, rövidebb meg azért se célszerű, mert a franc fogja azt leolvasni, ahogy ugrál összevissza

Mindamellett a másodperces átlag ("pillanatnyi fogyasztás" is hasznos adat tud lenni, de egy (tetszés szerint nullázható) hosszabb idejű átlag talán még jobb. Legjobb, ha van mindkettő.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#37876
Lorka (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 375
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Nő Lakóhely: Budapest
Vá: Fogyasztás 10 éve, 7 hónapja  
Na egy kis statisztika az idei évről:
Min fogyasztás: 3,46
Max fogyasztás: 4,75
Átlag fogyasztás: 3,99

Az idei megtett km: 5963 km
Idei összes benya: 248,87 liter
idei teljes üzemanyag költség: 103.896 HUF

Átlag költség per km: 50,09 HUF
Átlag költség per nap: 2164 HUF
0,02km/ HUF


A fenti adatokat Fuel log nevű programból szedtem.
Az idei összes tankolás és költséget ebben sikerült vezetnem.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.