Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Fogyasztás (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 2
TÉMA: Fogyasztás
#23727
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
alvaro84 írta:
Optimista voltam az etanollal kapcsolatban - voltunk utasos túrán, gyorsítás közben is szenved, emelkedőn is szenved, alacsony fordulaton is szenved. 120-nál mondjuk megy mint a kisangyal, de az meg nem szokásom, max ótópályán...


te Alvaro, ennek a nyúlnak itt az avataron mér van ilyen égő vörös szeme? tán be van tépve?
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23730
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
péter írta:
a gs-sel meg egy tankból 250 km jön ki, - sajnos kicsi a tankja. nem véletlenül árul hozzá a Touratech és a Wunderlich is túra tank átalakító kitet. így ahogy van, európai csatangolásra való, ahol mindig van vhol egy kút.
Más téma: próbáltam a shell piros 100-as benzint párszor, és most úgy találom nem fogyaszt kevesebbet abból sem.
Más tapasztalat?


Hűűű Péter nagyobb annak a Wunderliches PC-nek a füstje mint a lángja. Robival azt beszéltük a tegnapi túra után, hogy lehet az, hogy együtt mentünk X száz kilómétert együtt, nagyjából egy tempóban és én 394km-nél tankoltam 14 litert (majd egy százast el tudtam volna még menni), te ennyit 250km-nél. Mer ha ránk vertél volna tempóban, időben, kilóméterben mittoménmennyit........ Ok, a karakterisztikája biztos más lett a motornak, de ez nevetséges fogyasztásbeli különbség.



péter írta:
Nemtom, én carrera 100-at próbáltam egyszer, és a rekordomat azzal futottam (2.38l/100km), de lehet hogy ment volna mással is.


Bocsánat, hogy nem tartom a pofámat, de ez is vhol teljesen abnormális. Biztos, hogy motorozni indultál?
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23733
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
Csiga írta:
Biztos, hogy motorozni indultál?


Nem. Munkába indultam motorral - érzed a különbséget?

Ami pedig a nyulat illeti:

http://touhou.wikia.com/wiki/Reisen_Udongein_Inaba

 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.05.25 12:54 Név: alvaro84.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23736
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
Csiga írta:
Alvaro írta:
Nemtom, én carrera 100-at próbáltam egyszer, és a rekordomat azzal futottam (2.38l/100km), de lehet hogy ment volna mással is.


Bocsánat, hogy nem tartom a pofámat, de ez is vhol teljesen abnormális. Biztos, hogy motorozni indultál?


Öreg. Neked mennyit is fogyasztott tegnap a gépsas? 3,5-öt? hegynek föl-le? gyorsít-fékez? Na. Kicsit jobban visszafogtad volna magad, meglett volna a 2.37. Én tutira rámegyek idén egy rekordfogyi beállítós ride-ra. Asszem jövő hónap 12-e körül lesz rá a legjobb alkalom... már ha a nap-hold együttállást is figyelembe veszem.
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23737
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
KovRob írta:
Öreg. Neked mennyit is fogyasztott tegnap a gépsas? 3,5-öt? hegynek föl-le? gyorsít-fékez? Na. Kicsit jobban visszafogtad volna magad, meglett volna a 2.37. Én tutira rámegyek idén egy rekordfogyi beállítós ride-ra. Asszem jövő hónap 12-e körül lesz rá a legjobb alkalom... már ha a nap-hold együttállást is figyelembe veszem.


hö hö höhö
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23740
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
alvaro84 írta:


Ami pedig a nyulat illeti:

http://touhou.wikia.com/wiki/Reisen_Udongein_Inaba




hűűű apám!
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23743
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
Csiga írta:

Hűűű Péter nagyobb annak a Wunderliches PC-nek a füstje mint a lángja. Robival azt beszéltük a tegnapi túra után, hogy lehet az, hogy együtt mentünk X száz kilómétert együtt, nagyjából egy tempóban és én 394km-nél tankoltam 14 litert (majd egy százast el tudtam volna még menni), te ennyit 250km-nél. Mer ha ránk vertél volna tempóban, időben, kilóméterben mittoménmennyit........ Ok, a karakterisztikája biztos más lett a motornak, de ez nevetséges fogyasztásbeli különbség.



1.) Hazafelé Kópházánál teletankoltam a motort, visszaosztottam a km-t, a fogyasztás 4,2. (ezzel ugye a hatótávolság cca. 300km, ahol 230-240-nél kezd világítani az ellenség szeme - ez így is volt)

2.) Nem mentél vele egy métert sem - csak vélekedel A motorkarakterisztika beállítása egy hosszú folyamat, azt első részével,-ami a menetteljesítményről szól - már majdnem megvagyok. A fogyasztáscentrikus igazgatáshoz még hozzá sem fogtam, valószínű lehet ebből még lefaragni, meg kell találnom melyik szegmensben. De ha a Dolomiti Belli miatt aggódol, ki fog tartani a benzinem kúttól-kútig.
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23748
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
péter írta:
1.) Hazafelé Kópházánál teletankoltam a motort, visszaosztottam a km-t, a fogyasztás 4,2. (ezzel ugye a hatótávolság cca. 300km, ahol 230-240-nél kezd világítani az ellenség szeme - ez így is volt)


Ha 300km lenne a hatótávolság, akkor 5.83l/100km lenne a fogasztás, kapis? Szori, nem kötekszem

péter írta:
2.) Nem mentél vele egy métert sem - csak vélekedel A motorkarakterisztika beállítása egy hosszú folyamat, azt első részével,-ami a menetteljesítményről szól - már majdnem megvagyok. A fogyasztáscentrikus igazgatáshoz még hozzá sem fogtam, valószínű lehet ebből még lefaragni, meg kell találnom melyik szegmensben. De ha a Dolomiti Belli miatt aggódol, ki fog tartani a benzinem kúttól-kútig.


Vélekedem, vélekedem, persze. Arra hagyatkozom amiket mondtál. Ez nem úgy van (legalább is a Power Commander-nél), hogy fékpadon az adott motor -mert minden motor más- tulajdonságai és az összefüggő paraméterek alapján műszerekkel állítanak be mindent? Tudom, hogy ez egy kicsit más cucc, de mégis....

( Mondhatod, hogy szőrszálhasogatás, de egy időben engem is érdekelt a cucc, azé kötekszem )
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23792
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
Csiga írta:
péter írta:
1.) Hazafelé Kópházánál teletankoltam a motort, visszaosztottam a km-t, a fogyasztás 4,2. (ezzel ugye a hatótávolság cca. 300km, ahol 230-240-nél kezd világítani az ellenség szeme - ez így is volt)


Ha 300km lenne a hatótávolság, akkor 5.83l/100km lenne a fogasztás, kapis? Szori, nem kötekszem

péter írta:
2.) Nem mentél vele egy métert sem - csak vélekedel A motorkarakterisztika beállítása egy hosszú folyamat, azt első részével,-ami a menetteljesítményről szól - már majdnem megvagyok. A fogyasztáscentrikus igazgatáshoz még hozzá sem fogtam, valószínű lehet ebből még lefaragni, meg kell találnom melyik szegmensben. De ha a Dolomiti Belli miatt aggódol, ki fog tartani a benzinem kúttól-kútig.


Vélekedem, vélekedem, persze. Arra hagyatkozom amiket mondtál. Ez nem úgy van (legalább is a Power Commander-nél), hogy fékpadon az adott motor -mert minden motor más- tulajdonságai és az összefüggő paraméterek alapján műszerekkel állítanak be mindent? Tudom, hogy ez egy kicsit más cucc, de mégis....

( Mondhatod, hogy szőrszálhasogatás, de egy időben engem is érdekelt a cucc, azé kötekszem )


tegnap Szpetitől megtudtam hogy 17 liter a tank - én azt hittem 13.
tegnap 150-160 száguldozva hazafelé az eső elől 5,9-et evett, Ausztriában a múltkor 4,2-t. Szóval nagyon függ a motorozás stílusától.
Hogy a pc milyen, majd legközelebb kipróbálod, érdemes. Hova lesz az energia? dinamika, hő, eldurrog.
Vannak a pados-bemérős műhelyek, tudom. Egyrészt nem akartam odamenni sehova egy 50 lovas egyhengeressel hogy tessék belőle rakétát csinálni, - a Hayabusához biztos van szuper moduljuk, de ezt meg lehet hogy csak elb_sznák. Belenyúlnak az elektronikájába, aztán mehetek, jó lesz vagy nem. Ezért választottam a wunderlichét, ami kimondottan ehhez a típusú bmw-hez készült, árnyoldala, hogy nekem kell finomhangolni. De ez nem akkora tragédia.
Ja, és volt még a DynoJet, de az ehhez a típushoz való vhogy gagyibbnak tűnt.
Szóval, aki akar pc-vel hajt, - aki nem, az meg nélküle.

Uff.
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23793
Szpeti (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
Hozzászólások: 273
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi szalaipeti@fibermail.hu Lakóhely: Kerepes Születési dátum: 1981-04-30
Vá: Fogyasztás 13 éve, 11 hónapja  
na szóval:
Tank capacity 17.3 l (including 4 l reserve)

Szóval a 13 is lehet jó szám
 
Naplózott Naplózott  
 

-----------------------------------------------------------------------------
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead...
-----------------------------------------------------------------------------

  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23814
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
A 13 az nem egy balszerencsés szám? Szpeti írta:
na szóval:
Tank capacity 17.3 l (including 4 l reserve)

Szóval a 13 is lehet jó szám
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23964
Szpeti (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
Hozzászólások: 273
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi szalaipeti@fibermail.hu Lakóhely: Kerepes Születési dátum: 1981-04-30
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
Na jelentem megvolt az első fogyasztás tesztem.
Kúttól kútig 392,5 km 12,75 l benzin.
Az 3,24 l átlagfogyasztás.
 
Naplózott Naplózott  
 

-----------------------------------------------------------------------------
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead...
-----------------------------------------------------------------------------

  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23967
Tito (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1461
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi A nép és a sport Lakóhely: Budapest, XIV. kerület Születési dátum: 1975-01-02
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
Nekem 242 kili, 8.67 lityo benyabol. 3.58-as atlag, szodaval elmegy.
 
Naplózott Naplózott  
 
Dakar 05 Red Bull Edition
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23980
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
ma mértem 550 km-en: 4,2
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#24014
frenk (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 391
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Lakóhely: ház
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
Nekem 371km-re 12,86. az 3,4 !!!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#24023
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.06.08 01:08 Név: péter.
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#24059
frenk (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 391
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Lakóhely: ház
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
péter írta:


ez télleg nem sok
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#24061
Tito (Adminisztrátor)
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1461
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi A nép és a sport Lakóhely: Budapest, XIV. kerület Születési dátum: 1975-01-02
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
 
Naplózott Naplózott  
 
Dakar 05 Red Bull Edition
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#24062
Tami (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 29
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Nemesvámos Születési dátum: 1978-02-12
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
Hello!

Nos mióta megvettem 1 hónapja, 1300 km és 45,12 L jófajta
hajtóanyag (szigoróan olcsó) az 3,47 L
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#24068
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: Fogyasztás 13 éve, 10 hónapja  
frenk írta:
péter írta:


ez télleg nem sok


ugye?

javaslom a merevrészegen motortolást, akkor semmit sem eszik
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.06.08 23:31 Név: péter.
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.