Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Szerelés off-road (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Szerelés off-road
#269
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Szerelés off-road 16 éve, 9 hónapja  
A rovat célja leírni azon tapasztalatokat, hogy mivel hogyan és miképpen lehet ott helyben orvosolni a hibát, amikor az "ott helyben" történetesen az óperencián túl van és csak magadra nomeg haversrácokra számíthatsz...

Várjuk a tapasztalatokat!

j.
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2013.04.15 14:24 Név: Csiga.
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#270
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Letört kuplungkar 16 éve, 9 hónapja  
Szükséges kellék:

- gyertyakulcs + hajtókar
- leukoplaszt az elsősegély csomagból

Ifa barátunk első terepezős élmény történt ma délután. Azt hogy hogyan, lásd a leírásából.

Azt pedig hogy hogyan javítottuk meg, lásd itt:

1. lépés:
gondolkodjunk.
2. hívjuk a wallist
- nincs alkatrész: vissza az 1. lépéshez.

Lássuk mi az, ami van nálunk:

- szerszámoskészlet
- elsősegély csomag

Akkorhát:
csavarhúzó, imbuszkulcs kicsi,
GYERTYAKULCS! pont ide való:



Utána már csak 1 feladat van, fixálni a hajtókart,
erre jó a leukoplaszt.





Kuplung holtjáték beállít, kormány elforgathatóság ellenőriz. Irány tovább!
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#271
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Letört kuplungkar 16 éve, 9 hónapja  
Nem lehet egyszerre csak 1 képet beszúrni!

Az első kép:

 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#313
Konca (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Szerelés off-road... avagy "in situ" javítások 16 éve, 9 hónapja  
2600km-es Erdélyi túrán, szétment a gyújtáskapcsolóm.(sima karbis F650) Alulról leszereltük az elektromos részt, de a helyszínen nem tudtuk orvosolni a beégést, olvadást. Összekötöttük a 2 pontot(a másik 2-vel nem kell foglalkozni!) és a gyújtás kapcsoló szerepét, az ülés alatti főbiztosíték vette át. 20-30 perc rajthagyott gyújtás sem szívta le az akkut, kisebb pihenőknél hasznos volt.
Tanúlság: Hosszú túrára viszek magammal vezetéket, mini 12V-os forrasztót, mini műszert, szig.szalagot. kötegelőt,túlélő kést.
Hozzáteszem, hogy másnak is volt elektromos gondja!
Konca
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23207
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Vá: Szerelés off-road... avagy "in situ" javítások 13 éve, 12 hónapja  
Jano, még van mit tanulni...

 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.04.23 15:40 Név: Atti. Indok: kép csere
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23227
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 12 hónapja  
van vazze! Atti írta:
Jano, még van mit tanulni...

 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23414
GegeM42 (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy "in situ" javítások 13 éve, 11 hónapja  
Sziasztok! Új vagyok itt ezzel a Nickel. Pár éve aktív fórumozó voltam, még a régi fórumon... Gege, gegeada, vagy valami hasonló nickel.
Pár nick ismerős innen, de sajna már nem tudom ki kicsoda. Volt akitől szelephézag állító lapkát kaptam, Volt aki plexit vett nekem az ebayról, (mivel én Vajdasági vagyok) S volt aki el is jött a meghívásomra az Adai motoros találkozóra!

Egy problémám adódott, amire nem tudom a választ, ez hozott ismét ide a fórumra! 97es kiadású f650 esem van, amivel immár 4szer megjártam az adriát....
Ma olajat cseréltem! s mikor kicsavarom a blokkból a 17es csavart, a mágnesnél apró barna műanyag darabkákat véltem felfedzni Nagy az öröm Volt e már valakinek hasonló gondja? Esetleg tippek hogy mi lehet, kezdjem szétszedni a blokkot, vagy ne... (egyenlőre gyullad, megy, semmi furcsát nem csinál) 2x szer volt fura jelenségem, kigyulladt az olajlámpa! rögtön eloltottam, próbáltam újra indítani, s ment, lámpa elaludt. Ime a kép, hogy hogy is néz ki!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23415
GegeM42 (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy "in situ" javítások 13 éve, 11 hónapja  
mik lehetnek ezek, honnan? három oldala egyenes, a 4.en látszik hogy törött. Barna színű áttetsző valamennyire,s domború... első gondolatom csapágy sörét tartó darabjai, de nem hinném! SOS! Kérem aki tudja hogy hol található ilyen műanyag darabok a blokkban, kérem írjon!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23417
GegeM42 (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
GegeM42 írta:
mik lehetnek ezek, honnan? három oldala egyenes, a 4.en látszik hogy törött. Barna színű áttetsző valamennyire,s domború... első gondolatom csapágy sörét tartó darabjai, de nem hinném! SOS! Kérem aki tudja hogy hol található ilyen műanyag darabok a blokkban, kérem írjon!
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.05.07 15:00 Név: .
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23420
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
Szevasz Gege!

Lövésem sincs hogy mik ezek, de nem is ez a lényeg: Én küldtem a lapkákat, de a sört még mindíg várom!
GegeM42 írta:
Sziasztok! Új vagyok itt ezzel a Nickel. Pár éve aktív fórumozó voltam, még a régi fórumon... Gege, gegeada, vagy valami hasonló nickel.
Pár nick ismerős innen, de sajna már nem tudom ki kicsoda. Volt akitől szelephézag állító lapkát kaptam, Volt aki plexit vett nekem az ebayról, (mivel én Vajdasági vagyok) S volt aki el is jött a meghívásomra az Adai motoros találkozóra!

Egy problémám adódott, amire nem tudom a választ, ez hozott ismét ide a fórumra! 97es kiadású f650 esem van, amivel immár 4szer megjártam az adriát....
Ma olajat cseréltem! s mikor kicsavarom a blokkból a 17es csavart, a mágnesnél apró barna műanyag darabkákat véltem felfedzni Nagy az öröm Volt e már valakinek hasonló gondja? Esetleg tippek hogy mi lehet, kezdjem szétszedni a blokkot, vagy ne... (egyenlőre gyullad, megy, semmi furcsát nem csinál) 2x szer volt fura jelenségem, kigyulladt az olajlámpa! rögtön eloltottam, próbáltam újra indítani, s ment, lámpa elaludt. Ime a kép, hogy hogy is néz ki!
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23421
GegeM42 (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
Helybeli sört, helyben kell fogyasztani Szivesen meghívnálak, csak szólj ha erre jársz!! KovRob írta:
Szevasz Gege!

Lövésem sincs hogy mik ezek, de nem is ez a lényeg: Én küldtem a lapkákat, de a sört még mindíg várom!
GegeM42 írta:
Sziasztok! Új vagyok itt ezzel a Nickel. Pár éve aktív fórumozó voltam, még a régi fórumon... Gege, gegeada, vagy valami hasonló nickel.
Pár nick ismerős innen, de sajna már nem tudom ki kicsoda. Volt akitől szelephézag állító lapkát kaptam, Volt aki plexit vett nekem az ebayról, (mivel én Vajdasági vagyok) S volt aki el is jött a meghívásomra az Adai motoros találkozóra!

Egy problémám adódott, amire nem tudom a választ, ez hozott ismét ide a fórumra! 97es kiadású f650 esem van, amivel immár 4szer megjártam az adriát....
Ma olajat cseréltem! s mikor kicsavarom a blokkból a 17es csavart, a mágnesnél apró barna műanyag darabkákat véltem felfedzni Nagy az öröm Volt e már valakinek hasonló gondja? Esetleg tippek hogy mi lehet, kezdjem szétszedni a blokkot, vagy ne... (egyenlőre gyullad, megy, semmi furcsát nem csinál) 2x szer volt fura jelenségem, kigyulladt az olajlámpa! rögtön eloltottam, próbáltam újra indítani, s ment, lámpa elaludt. Ime a kép, hogy hogy is néz ki!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23424
riskywhisky (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1464
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi risky.whisky Születési dátum: 1970-06-04
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
Szóval hogy az apró műanyagdarabkákat odavonzotta a mágnes? Még szerencse, mert így nem tettek kárt valami fontos, drága alkatrészben.

Jó, félre a tréfával, Elég sok műanyag alkatrész van belül, de ilyen, barna áttetszőről nem tudok. ( ettől még lehet. )
 
Naplózott Naplózott  
 
riskywhisky 2002/03 City Scarver
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23444
GegeM42 (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
Megbontottam az eddig érintetlen blokkot
S meg is lett a hiba
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23445
GegeM42 (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
kuplung le
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23446
GegeM42 (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
S ott a hunyó
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23447
GegeM42 (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
műanyag sörétkosár! Elbeszélgetnék a mérnökurral aki ezt rakatta bele.
S mint a képen is látható ez a sebesség váltó végén van, vehetem kettőbe a blokkot
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23448
riskywhisky (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1464
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi risky.whisky Születési dátum: 1970-06-04
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
A fekete, meg a fehér műanyag alkatrészekre emlékeztem, és tényleg, ott a barna is...

Hát öregem, kitartás! Légy ügyes!
 
Naplózott Naplózott  
 
riskywhisky 2002/03 City Scarver
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23450
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
Nagyon nem akarom a mérnök urat védeni de nem lehet, hogy ezért is ragaszkodnak az ásványi olajhoz? (mármint a sok műanyag miatt)
Vannak ugyanis olyan műanyagok amik bizonyos anyagok hatására kikeményednek.
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23455
GegeM42 (Vendég)
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
NaSa írta:
Nagyon nem akarom a mérnök urat védeni de nem lehet, hogy ezért is ragaszkodnak az ásványi olajhoz? (mármint a sok műanyag miatt)
Vannak ugyanis olyan műanyagok amik bizonyos anyagok hatására kikeményednek.


Az elmult 5évben, mióta nálam van, ásványit kapott! Kizárólag castrol 20w50 et!!
Kül úgynézem hogy a csapágy belső futófelülete is meg van sérülve. gondolom hogy ott megakadhatott a sörét, s tördöste a füleket
Motorblokk az asztalon. ha lesz időm szétkapom. esetleg képeket rakhatok fel ha valakit érdekel a folyamat?!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23456
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Vá: Szerelés off-road... avagy 13 éve, 11 hónapja  
ÉRDEKEL!

Hajrá, ha segítség kell csak szólj, senki sem szedett még szét ennyire blokkot, de okoskodni azt tudunk!
GegeM42 írta:
NaSa írta:
Nagyon nem akarom a mérnök urat védeni de nem lehet, hogy ezért is ragaszkodnak az ásványi olajhoz? (mármint a sok műanyag miatt)
Vannak ugyanis olyan műanyagok amik bizonyos anyagok hatására kikeményednek.


Az elmult 5évben, mióta nálam van, ásványit kapott! Kizárólag castrol 20w50 et!!
Kül úgynézem hogy a csapágy belső futófelülete is meg van sérülve. gondolom hogy ott megakadhatott a sörét, s tördöste a füleket
Motorblokk az asztalon. ha lesz időm szétkapom. esetleg képeket rakhatok fel ha valakit érdekel a folyamat?!
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.