Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
látni-látszani (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 2
TÉMA: látni-látszani
#22921
Eisenrot (Vendég)
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:látni-látszani 14 éve  
a kapcsolónál nem bírtam jó helyre tenni a fókuszt, sorry

 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22922
Eisenrot (Vendég)
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:látni-látszani 14 éve  
Aksi egyelőre jól bírja, esőt is kaptam vasárnap, nem kicsit, beázás semmi (zsugorcsöveztem minden kábel illesztést és forrasztást. Egy baj, vagy inkább csak szépséghiba van, hogy mivel közvetlen tápkábelt húztam az aksiról, akkor is lehet kapcsolgatni, ha nincs rajta a gyújtás. Főleg a kíváncsi gyerekektől tartok (piros gomb ), hogy egy egri séta után arra megyek vissza a vashoz, hogy még pislákol kicsit a ködlámpám
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22923
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:látni-látszani 14 éve  
Eisenrot írta:
Egy baj, vagy inkább csak szépséghiba van, hogy mivel közvetlen tápkábelt húztam az aksiról, akkor is lehet kapcsolgatni, ha nincs rajta a gyújtás.


Kellene bele egy relé, aminél a mágneskapcsoló a testet a kapcsolótól kapná, a pozitívat pedig a helyzetjelzőtől (vagy a tompítottól, de akkor reflektorral nem működne).
Így csak akkor lehetne felkapcsolni, ha rákapcsoltad a gyújtást.
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22925
Eisenrot (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:látni-látszani 14 éve  
Atti írta:
Eisenrot írta:
Egy baj, vagy inkább csak szépséghiba van, hogy mivel közvetlen tápkábelt húztam az aksiról, akkor is lehet kapcsolgatni, ha nincs rajta a gyújtás.


Kellene bele egy relé, aminél a mágneskapcsoló a testet a kapcsolótól kapná, a pozitívat pedig a helyzetjelzőtől (vagy a tompítottól, de akkor reflektorral nem működne).
Így csak akkor lehetne felkapcsolni, ha rákapcsoltad a gyújtást.


Úúú ez érdekelne. Totál laikus vagyok elektromosság témában, nézd el nekem, tehát a tápkábel egyik ágába közbe kellene iktatnom még egy kapcsolót (mágneskapcsoló) amiből jön ki két kábel, aminek az egyik vége a jelenlegi nem mágneskapcsoló egyik pólusa, a másik a helyzetjelző egyik pólusa? Vagy nagyon nem?
Ha bonyi, keresek egy autóvillamosságis ismerős ismerősét...
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22928
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Válasz:látni-látszani 14 éve  
Helyzetjelzőhöz kötöttük mi is a relét itt páran akik Hella Micro DE-lámpát tettek fel.
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22929
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:látni-látszani 14 éve  
Annyira nem bonyolult a téma, szerintem Te is meg tudod csinálni.

Kerestem képet egy reléről, és azon magyarázom, úgy egyszerűbb lesz, neked is egy hasonló relé kellene.


Tehát ami most jön az akkutól kábel, azt a relé 30-as jelzésű csatlakozójára kellene kötni.
A 87 jelzésűhöz pedig azt, ami megy a lámpához.
A 85 jelzésűhöz a kapcsolót, a kapcsoló másik csatlakozóját pedig testre kell kötni.
A 86 jelzésű csatlakozót pedig össze kellene kötni a helyzetjelzővel (vagy a tompított világítással, de akkor reflektorra kapcsolva a kiegészítő lámpa lekapcsol)
A 85 és 86 felcserélhető, nem okoz gondot.

Így csak akkor lehet felkapcsolni a kiegészítő lámpákat, ha világít a helyzetjelző és felkapcsolod a kapcsolót is.
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22930
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:látni-látszani 14 éve  
!!!!! A 85 és 86 felcserélhető, nem okoz gondot. !!!

NA NA csak abban az esetben ha a relé nemm tartalmaz diódát!!!

( a behúzó tekercs elé sorba kötve
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22933
Eisenrot (Vendég)
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:látni-látszani 14 éve  
Köszönöm az instrukciókat, holnap veszek egy relét aztán jelzem sikerült-e.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#22977
s_abel (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 432
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi abelsanyi Születési dátum: 1961-02-02
Válasz:látni-látszani 14 éve  
NaSa írta:
!!!!! A 85 és 86 felcserélhető, nem okoz gondot. !!!

NA NA csak abban az esetben ha a relé nemm tartalmaz diódát!!!

( a behúzó tekercs elé sorba kötve


Vagy a tekerccsel párhuzamosan kötve a dióda. Az indukált fesz. levezetésére, a relét működtető kapcsoló védelme érdekben.
 
Naplózott Naplózott  
 
F650 GS 2005 UGK-631
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23235
supersonik911 (Vendég)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Vá: látni-látszani 14 éve  
Hi mindenki!
Kérdésem lenne,bár lehet már volt róla szó,de a keresőbe hiába ütöm be.
Lámpa magasságot hol lehett állítani F650GS '2001?Találtam egy csavarót a lámpa alatt,de azt hiába tekerem,nem megy semerre.
Köszi a válaszoka előre is!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#23236
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Vá: látni-látszani 14 éve  
Pedig az az. Azt kell tekergetni.

Egy hehér műanyag prücüke tartja alámpaállító mechanikát ami ki tud ugrani a helyéről. Ekkor az állítás is lehet hatástalan. Vedd le a burkolatot és nézd meg minden a helyén van-e.
supersonik911 írta:
Hi mindenki!
Kérdésem lenne,bár lehet már volt róla szó,de a keresőbe hiába ütöm be.
Lámpa magasságot hol lehett állítani F650GS '2001?Találtam egy csavarót a lámpa alatt,de azt hiába tekerem,nem megy semerre.
Köszi a válaszoka előre is!
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25073
Bulcsu (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 106
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kalamajka123 forrayz forrayz@hotmail.com Lakóhely: PilisvörösVár Születési dátum: 1973-07-14
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
Sziasztok, kiváncsi vagyok a véleményetekre oldalsó ködhasító project be vágok.
a terv 1enlőre.

Van nekem egy szett Hella Micro DE ezt majd az IFA által kifejlesztett szabadalmaztatot konzolra teszem
ezek mennek majd az Zindex ek alá. Jobboldaliba megy egy sima H3 égő a baloldaliba pedig ez



egynlőre én ugy gondolom legyen mindkettőnek külön kapcsoló

A fenti HID slim set ben mindenből két darab van ezért ha esetleg valakit érdekel a fele jelezzen. 80 Dolcsiba kerül. Nem találtam magyarországon hasonó pénzért ugyanazt....
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25075
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
Húúúúúú

ez tényleg jó buli

80*217=17360,-

na ennyiért nállam is kapsz ( raktárról )

de jó

had keressen a honkongi
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25076
Bulcsu (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 106
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kalamajka123 forrayz forrayz@hotmail.com Lakóhely: PilisvörösVár Születési dátum: 1973-07-14
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
Szia Nasa természetesen h análad van ilyen akkor tőled kell, nem támogatom a rzspusztítókat !!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25120
rebel56 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 176
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
Üdv!
A napokban több helyen lehetett olvasni a Seregélyesnél történt szamaras motorbalesetről, ami ismét elgondolkodtatott, hogy fejleszteni kellene a motor világítását, de lehetőleg a hatályos jogszabályi környezettel összhangban, egy esetleges baleset miatt felelősségre vonást elkerülendő.
Az utólagos xenon nyilván nem szabályos, de a topikban számos motoron láttam ködfényszórókat párban, ami a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 45. § alapján szintén szabálytalan. Mit gondoltok erről?
Ez alapján a legjobb megoldásnak nekem 1 db Micro DE tűnik, a sima fényszóró alá, egy emelt fényerejű halogénizzóval kiegészítve a tompítottba.
Miki
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.08.07 13:57 Név: rebel56.
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25124
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
rebel56 írta:
Üdv!
A napokban több helyen lehetett olvasni a Seregélyesnél történt szamaras motorbalesetről, ami ismét elgondolkodtatott, hogy fejleszteni kellene a motor világítását, de lehetőleg a hatályos jogszabályi környezettel összhangban, egy esetleges baleset miatt felelősségre vonást elkerülendő.
Az utólagos xenon nyilván nem szabályos, de a topikban számos motoron láttam ködfényszórókat párban, ami a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 45. § alapján szintén szabálytalan. Mit gondoltok erről?


Azt hogy b_sszál a rendeletekre, és maradj életben! De komolyan!
Csinálj rá olyan lámpát amivel látsz, aztán keress egy megfelelő vizsgahelyet.
Ez itten kérem a Balkán maga, sok fejben sötét van nappal is. Hát még sötétben ittasan...
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25125
ifa (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1676
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi ivady.csaba Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1970-10-27
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
Csatlakozom Peterhez, fontosabb az eleted! Olvass utàna, szerintem meg senkit nem buntettek meg Magyarorszagon azert, hogy ket kiegeszito vilagitas volt rajta.
 
Naplózott Naplózott  
 
F650GS\\07 - R1200GS\\08
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25129
Lejmi (Felhasználó)
Még rendszeresebb fórumozó
Hozzászólások: 484
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi lejmi82 bb3ujl@hotmail.com Születési dátum: 1982-11-04
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
én a xenon-ra esküszöm , úgy csináltam meg h vizsga előtt egyszerű legyen vissza cserélni kb arra az 1 napra !
 
Naplózott Naplózott  
 
xt660z
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25130
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
vizsga mi? adott estben mint 55w lámpák szabálya a 80-as évek segédmotorkerékpárjaira alapozva, komplett röhej nem? miközben az európai kereskedelmi kínálat felöleli a túracélú kiegészítő világítások streetlegal komplett választékát - nálunk ez nem megengedett. Ha egy vizsgakövetelmény szembemegy azzal, ami biztonságos szükséglet (kis hazánkban or anywhere), onnantól behúz az önvédelmi relé, és az ember elkezd rugalmasan gondolkodni, nem? eredendő bűn, mi? pfujj
kicsit olyan mintha ebben a tekintetben még mindig a '89 előtt járnánk. főleg ha számba veszem hogy egy csopperen gyárilag van kb 6 krómlámpa hogy a kipufogó decibelt már elő se hozzam, mert az itten off téma.

de akkor is, ez nincs rendben már csak a szamárkordés, piás, lófasztvonszolászós krapek miatt sem. én is túrázom másogmagammal, és én is lehettem volna, vagy bárki közülünk.

- pardon a kirohanásért, captain morgan tehet róla -

f_szom
 
Naplózott Naplózott  
 
Módosítás: 2010.08.07 20:20 Név: péter.
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#25137
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Vá: látni-látszani 13 éve, 8 hónapja  
uff

így igaz
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.