Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Gyújtógyertya (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Gyújtógyertya
#21847
frenk (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 391
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Lakóhely: ház
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Szia Kokusz figyejjé 50ezer van a mocimba 30nál cseréltem gyertyát de csak azé mert szokták semmi baja nem volt. Azota beleraktam több mint 20at asse tudom hol a gyertya indul megy imádom ,nem kell ezt dajkálni "annál rosszabb"Hidd el
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21849
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Feladom. Nem az a fő problémám, hogy mit tegyek a mocimba, hanem az, hogy hamisított-e a gépkönyvem. Ezért érdekelt a dolog. A többin csak elfilóztam. Az iridium gyertyát, amit beleraktam, még jó sokáig eszem ágában sincs kicserélni.

Üdv, szép estét mindenkinek.
Kókusz
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21850
frenk (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 391
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Lakóhely: ház
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Ok csak megnyugtatni akartalak
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21852
Maci (Vendég)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Kókusz írta:
Feladom. Nem az a fő problémám, hogy mit tegyek a mocimba, hanem az, hogy hamisított-e a gépkönyvem. Ezért érdekelt a dolog. A többin csak elfilóztam. Az iridium gyertyát, amit beleraktam, még jó sokáig eszem ágában sincs kicserélni.

Üdv, szép estét mindenkinek.
Kókusz


Na de belinkeltem neked a GYÁRI gépkönyvet, söt ki is print screeneltem az ide vágó részt! Megkaptad az NGK katalógust is. Az ezekben foglalt NGK D8EA típust pedig többen alátámasztották neked.
Gépkönyv pedig max 2 féle van! 2003 elöttihez való, illetve 2003 utánihoz való. Te az elöbbit kaptad meg.
Nem értem mi információ szükséges még ahhoz, hog elhidd: D8EA?!

De megint azt mondom, mint Jano is: Ne ebböl szürd le, hogy át***tak-e, vagy nem!

peace!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21853
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
OK, hiszek Neked Maci. Ezek szerint biztosan hamisított. Egyébként nem az utolsó tulaj volt, hanem az előtte lévő. És a szervízzel karöltve. Nem fogok belehalni a dologba, remélem a gép így is strapabíró lesz.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21854
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
rá se b_ssz

nem a gépkönyvtől megy!
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21855
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Miii?? Most Meg csak ennyi, kokusz?

Egy hete izgalommal kovetjuk a bizonyitasi eljarast. Ezt a lezerast igy nem, nem tudjuk elfogadni. Ha kemeny kokusz vagy akkor fel kell keresned az elozo tulAjokat ez a minimumm.
Most hogy Tudod mi tortent. Furggye a verukben, ez a legkevesebb (baszki). Akarjuk!!!



Kókusz írta:
OK, hiszek Neked Maci. Ezek szerint biztosan hamisított. Egyébként nem az utolsó tulaj volt, hanem az előtte lévő. És a szervízzel karöltve. Nem fogok belehalni a dologba, remélem a gép így is strapabíró lesz.
 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21856
Maci (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
péter írta:
Ha lenne vmi tuning értéke, azonnal hozzányúlnék, de szerintem nincs.
Van szikra / nincs szikra


Hát én nem szeretnék ebböl vitát, de azért szerintem ennyire nem gyszerü, bár nem értek hozzá! Ha R.W. még járna ide néha, Ö biztos fel tudna világosítani minket.
Én csak arra tudok gondolni, hogy egy adott gyertyánál sem mindegy, hogy mekkora a hézag. Szóval nem mindegy, hogy kicsi-e vagy nagy-e a szikra-e . Nem csak annyi, hogy van/nincs. Egyébként pont NaSa boltjában láttam az ajtó mellett felakasztva egy ábrát, amin látszik, hogy milyen gyertyával milyen lökéshullám idézhatö elö. (legközelebb lefotózöm és közkinccsé teszem)
Viszont nem tudok a dologról semmit, csak megjegyeztem, hogy talán a van/nincs -nél össztettebb a dolog.

Egyébként az irídiumos gyertyának ha más nem is, Placebo hatása tutira van!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21861
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Hát, ha kiderülne, hogy kidobhatom a mocit a kukába, vagy holnap lehet generáloztatni a motorját, akkor megfontolnám a vérengzés kérdését. És a szervízzel kezdeném.

Ezek szerint mégis megtaláltad a szórakoztatót a témában

Jano írta:
Miii?? Most Meg csak ennyi, kokusz?

Egy hete izgalommal kovetjuk a bizonyitasi eljarast. Ezt a lezerast igy nem, nem tudjuk elfogadni. Ha kemeny kokusz vagy akkor fel kell keresned az elozo tulAjokat ez a minimumm.
Most hogy Tudod mi tortent. Furggye a verukben, ez a legkevesebb (baszki). Akarjuk!!!



 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21862
Jano (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1552
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
bohócság helyett

www.possi.de/



Kókusz írta:
Hát, ha kiderülne, hogy kidobhatom a mocit a kukába, vagy holnap lehet generáloztatni a motorját, akkor megfontolnám a vérengzés kérdését. És a szervízzel kezdeném.

Ezek szerint mégis megtaláltad a szórakoztatót a témában

Jano írta:
Miii?? Most Meg csak ennyi, kokusz?

Egy hete izgalommal kovetjuk a bizonyitasi eljarast. Ezt a lezerast igy nem, nem tudjuk elfogadni. Ha kemeny kokusz vagy akkor fel kell keresned az elozo tulAjokat ez a minimumm.
Most hogy Tudod mi tortent. Furggye a verukben, ez a legkevesebb (baszki). Akarjuk!!!



 
Naplózott Naplózott  
 
kis GS - nagy GS
F65oGS Dakar \'o5 - R12ooGS \'o8
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21864
riskywhisky (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1464
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi risky.whisky Születési dátum: 1970-06-04
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Járok Maci, járok, minden nap. Majdnem mindent elolvasok, de nem nagyon szólok bele a diskurzusba. Nem is szoktam bejelentkezni, csak úgy vendég módjára...
Egyébként Frenkhez csatlakoznék, nem kell ezt a kérdést ennyire túlspirázni. Különben nekem még gépkönyvem sincs, meg szervízkönyvem sem, a motorom meg olyan mintha új lenne. Az ötletszerű ( néha nem, vagy nehezebben )indulási anomálián kívül semmi baja nem volt az elmúlt három évben.



Maci írta:
péter írta:
Ha lenne vmi tuning értéke, azonnal hozzányúlnék, de szerintem nincs.
Van szikra / nincs szikra


Hát én nem szeretnék ebböl vitát, de azért szerintem ennyire nem gyszerü, bár nem értek hozzá! Ha R.W. még járna ide néha, Ö biztos fel tudna világosítani minket.
Én csak arra tudok gondolni, hogy egy adott gyertyánál sem mindegy, hogy mekkora a hézag. Szóval nem mindegy, hogy kicsi-e vagy nagy-e a szikra-e . Nem csak annyi, hogy van/nincs. Egyébként pont NaSa boltjában láttam az ajtó mellett felakasztva egy ábrát, amin látszik, hogy milyen gyertyával milyen lökéshullám idézhatö elö. (legközelebb lefotózöm és közkinccsé teszem)
Viszont nem tudok a dologról semmit, csak megjegyeztem, hogy talán a van/nincs -nél össztettebb a dolog.

Egyébként az irídiumos gyertyának ha más nem is, Placebo hatása tutira van!
 
Naplózott Naplózott  
 
riskywhisky 2002/03 City Scarver
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21865
alvaro84 (Felhasználó)
Különc
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 789
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi alvaro_acwellan@hotmail.com Lakóhely: Fehérvárcsurgó Születési dátum: 1979-05-01
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
...és abban is milyen igazad van, hogy akkor csinálja, amikor mások is nézik (Teresa pont ugyanígy viselkedik)
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21866
Maci (Vendég)
Félig már itt lakik
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
riskywhisky írta:
Járok Maci, járok, minden nap. Majdnem mindent elolvasok, de nem nagyon szólok bele a diskurzusba. Nem is szoktam bejelentkezni, csak úgy vendég módjára...
Egyébként Frenkhez csatlakoznék, nem kell ezt a kérdést ennyire túlspirázni. Különben nekem még gépkönyvem sincs, meg szervízkönyvem sem, a motorom meg olyan mintha új lenne. Az ötletszerű ( néha nem, vagy nehezebben )indulási anomálián kívül semmi baja nem volt az elmúlt három évben.


Kár, hogy nem szólsz bele! Robi is elfoglalt mostanában, Te sem jársz... Sok hasznos müszaki információtól esünk el így Viszont legalább tudjuk, hogy meg vagy (jó, tudom, mi nem ismerjük személyesen 1mást és mással tartod a kapcsolatot, de...). Hallom viszont a fiú rendbe jött, ennek tényleg örültem! Ismeretlenül is szorítottam neki.

Na és hogy ne legyek full off: A gyertya témát kivételesen nem én akartam túl bonyolítani Persze, mint kukacos figurát, érdekelne a dolog fizikai háttere és hogy miért is létezik ennyi féle gyertya, de jelentem az én motorom a tavaly bele helyezett irídiumos gyertyával fog elpusztulni, mert én ki nem szedem többet ha fene-fenét eszik is!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21869
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Maci, látom érdekel a gyertya műszaki oldalról. Mások, akiket nem érdekel, ne olvassák el az alábbiakat.

Igenis van tuning/fogyasztás/egyenletes járás vonzata. Nem véletlen, hogy a BMW visszarakta a második gyertyát 2004-től. Az egy gyertya nem jött be annyira. És ha csak egy gyertya van, az sem mindegy hogy milyen. Pl. ha már iridiumos van benne, amiben mindenképpen van ellenállás, akkor jobb lecserélni a gyertyapipát olyanra, amiben meg nincs, vagy csak kicsi, mert a dupla ellenállás már rontja a szikrát. A gyertya felépítése is számít, mennyire árnyékolják le az elektródák a teret maguk körül, ezzel rontva a benzin-levegő keverék begyulladását, illetve elvezetve a hőt a begyulladó keveréktől, így az égés lassabban tud terjedni a nagy hengerben. Az iridiumosnak pl. vékony az elektródja és a testelektródja is le van csapva két oldalról, hogy ez az árnyékoló és hőelvonó hatás kisebb legyen. Vannak gyertyatípusok, amik jobban belógnak a hengerbe (csak vigyázat, nehogy beleütközzön a dugattyú) így szintén gyorsabb és tökéletesebb az égés.
Lehet, hogy mindez már elhangzott akorábbiakban, akkor elnézést.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21870
riskywhisky (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1464
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi risky.whisky Születési dátum: 1970-06-04
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Egy kicsit belefáradtam, és különben sem vagyok olyan "megmondóember"-féle. Viszont nem vagyok mizantróp sem. Ezért aztán
az, meg hogy nem ismerjük egymást személyesen... nem biztos, hogy mindig így marad. Remélem az idén több közös f650.hu rendezvényre, találkozóra, közös gurulásra, mittudoménmire, eljutok.
Továbbá ígérem egy kicsit itt is aktivizálom magam.
 
Naplózott Naplózott  
 
riskywhisky 2002/03 City Scarver
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21871
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
riskywhisky írta:
Egyébként Frenkhez csatlakoznék, nem kell ezt a kérdést ennyire túlspirázni. Különben nekem még gépkönyvem sincs, meg szervízkönyvem sem, a motorom meg olyan mintha új lenne. Az ötletszerű ( néha nem, vagy nehezebben )indulási anomálián kívül semmi baja nem volt az elmúlt három évben.


Remélem, ugyanezt mondom majd pár ezer kilométer múlva én is.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21874
Maci (Vendég)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Kókusz írta:
Maci, látom érdekel a gyertya műszaki oldalról.



Minden érdekel, ami müszaki téma! Köszönöm a plusz infokat!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21887
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
Iridium nem iridium

Na a Camaróban nekem iridium gyertyát tettek de miért is?
Hát azért hogy ne kelljen cserélni csak 120.000 km után, ugyanis gyertya csere egyenlő motor ki-be.

Tehát a mi mocinkba is azért érdemes iridium gyertyát tenni hogy ritkábban kelljen piszkálni.

Ellenállás? Na az a zavarszűrés miatt van benne, hogy ne zavarják az autók, motorok a rádió és tv vételt.

röviden
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21888
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
NaSa írta:

Ellenállás? Na az a zavarszűrés miatt van benne, hogy ne zavarják az autók, motorok a rádió és tv vételt.

röviden

Persze, da ha túl nagy, ill. duplán van, akkor sajna kisebb lesz szikra tüle...
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21891
Kókusz (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 358
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Gyújtógyertya 14 éve, 3 hónapja  
NaSa írta:
Iridium nem iridium

Ellenállás? Na az a zavarszűrés miatt van benne, hogy ne zavarják az autók, motorok a rádió és tv vételt.

röviden

Vagy ha lehúzod a gyertyapipát, akkor pl. végtelen nagy lesz az ellenállás és egyáltalán nem fogja zavarni a rádió és tv vételt.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.