Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
Hűtés (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 0
TÉMA: Hűtés
#11295
navigator (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 204
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi korosvolgyi.zoltan Születési dátum: 1967-09-02
Hűtés 15 éve, 10 hónapja  
friss tapasztalat - lehet h csak nekem, de hátha másnak is jótanács:

tegnapelőtt éjjel majdnem a garázs előtt kigyulladt a hűtővíz piros visszajelző lámpája - és ekkor jöttem rá, hogy nem a városi levegő olyan meleg, hanem a függőleges gumicső alsó vége lelazult és forró löttyel permetezte a lábamat (hogy miért lazult le, az rejtély, lehet a rázkódástól, lehet, h tudtomon kívül megrugdostam, iksz).

reggel visszaszorítottam, fémsapkán és plusztartályon keresztül feltöltöttem, köbö egy litert (gépkönyv szerint 1,3 liter az összes hűtőfolyadék), gondoltam rendben. nem így történt. kétkilométerenként újból és újból piros lámpa fel, motor leállít, hűt, hűtőfolyadék szintre tölt, és így ismételve.

dobos úr meginspiciálta, és azt mondta, hál istennek sem vízpumpa, sem termosztát nem beteg a jószágon - a baj az, hogy az f650 hűtőrendszere vízszintes kávákkal megáldott, így külön (többszöri, ismételt) légtelenítés nélkül esélytelen jól feltölteni.

most egy darabig óvatos duhajként nézegetem, meg-megállva...
 
Naplózott Naplózott  
 
nav/cs02
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#11301
riskywhisky (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1464
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi risky.whisky Születési dátum: 1970-06-04
Válasz:Hűtés 15 éve, 10 hónapja  
Azokat a bilincseket én az enyémen nem tudtam megszorítani annyira, hogy ne szivárgott volna a hűtőfolyadék. Néhány nap után kicseréltem AWAB bilincsre, ami ugyan egy árnyalattal kevésbé esztétikus, mint ez a bizonyos körmösbilincs, de megbízhatóan teszi a dolgát. Érdekes egyébként, hogy (az én motoromon legalábbis ) csak a két gumicső alsó felén volt ilyen, a többi csövön AWAB van, de gyárinak tűnik, van rajta BMW embléma is. Egyébként meg valaki már írt hasonló problémáról, szintén CS-sel.
 
Naplózott Naplózott  
 
riskywhisky 2002/03 City Scarver
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#11302
riskywhisky (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1464
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi risky.whisky Születési dátum: 1970-06-04
Válasz:Hűtés 15 éve, 10 hónapja  
Megvan. Pityu07, a Hűtés? Termosztát? és Index c. topicban.
 
Naplózott Naplózott  
 
riskywhisky 2002/03 City Scarver
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#11321
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Hűtés 15 éve, 10 hónapja  
Az elmúlt hetekben volt szerencsém többször is le-fel tölteni a rendszert. Még ha a gyári útmutatást követitek is, akkor is marad levegő a rendszerben. Dobos úrnak részben igaza van, de egy menetben is meg lehet oldani a légtelenítést.

1, Mivel a hűtőn lévő betökltőnyílás az oldalsztender felőli oldalon van, így valóban marad a hűtőben levegő. Megtámasztva a gépet a másik oldalra 1-2 fokban megbillentve azt ez a probléma kiküszöbölhető.

Megjegyzés: Középsztenderen is marad levegő! Billenteni muszály!

2, A hengerfej jobb poldalán fenn található a blokk légtelenítő csavarja, ezt is illik használni a tökéletes eredmény eléréséhez!

3, Az awab bilincsek használata a gyári roppantósak helyett általam is erősen ajánlott.
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12498
rebel56 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 176
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Érdekes, a légtelenítésre nem találtam utalást az f650.com hűtővízcsere FAQ-ben:
url]faq.f650.com/FAQs/Coolant_Change_FAQ.htm[/url]


Segítséget kérnék, túlságosan melegszik a motorom. Mióta beszereztem egy olajhőmérőt, nyomon tudom követni a pontos hőmérsékletet, mely az utóbbi időben kritikus szintre emelkedett. Országúton 100-110 km/h körüli tempónál korábban 80-85 C, most 100 C körül van az olaj hőmérséklete.

A hibakeresést a hűtőfolyadékkal kezdtem, amit elvileg szervizben cseréltek tavasszal. Elvileg, mivel egyáltalán nem olyan színű folyadékot eresztettem le, mint amit vittem.

Viszont, hiába tekertem ki a leeresztőcsavart, a radiátorból szépen kijött minden (át is mostam utána), a kiegyenlítőtartályból viszont semmi, áll a szint. Gondolom ez nem normális, hiszen ott is fel kellene tudni tölteni az egész rendszert, ha valaki lusta levenni a tankot.
Most indulok, leszedem a tartályt, leszívom a maradékot és kitisztítom, hátha jó lesz.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12502
rebel56 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 176
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Leszedtem a hűtőtartályt, kipucoltam, a radiátorhoz menő csonk végén volt egy darab hártyaszerű műanyag, valószínű az volt a folyadék útjában. Meglepődve tapasztaltam, hogy a felső csonkról menő gumicső az csak egy egyfajta túlfolyó, nem visszatérő ág mint azt először gondoltam. 4 decivel több folyadék volt benne az előírtnál.

Most felmelegítettem 80 C-ra, majd mentem vele kb. 20 km-t 100-120 közt és nem ment 85 C fölé, remélem ez volt a hiba oka. A ventillátor álló helyben 85 C-nál kapcsol.
Egyelőre jónak tűnik, bár légteleníteni nem légtelenítettem, csak arra figyeltem hogy óvatosan - nagyon lassan - töltöttem fel a radiátort, időnként meg-megbillentve a motort.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12506
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Hogy fért bele 4 decivel több?
A GS-be 1,3 liter kell, a Tiédbe gondolom több, annak nagyobb a hűtőradiátora.
A kiegyenlítőtartály megoldását én sem értem, mert a rendszerben menet közben túlnyomás van, a kiegyenlítőtartály kupakja viszont csak egy egyszerű gumisapka
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12517
rebel56 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 176
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Kevesebb, a Classic-ba csak 1.2 liter kell - ebből 1 liter a radiátorba, 0.2 liter a tartályba.
Utólag gondolkodtam, hogy talán mégsem volt az a plusz 4 deci, mert ahhoz már hozzáöntöttem kis vizet, de mindenképp túl sok volt. Érdekes, a bal oldalit vittem, a jobb oldalit eresztettem le:

 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12696
pityu07 (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 53
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi pityu07@freemail.hu Lakóhely: Szentendre tel:305239843 Születési dátum: 1979-05-24
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Nekem jelenleg a vízpumpámból(alján kis lyukból) csöpög a víz ez mit jelent?? Ötlet??

Érdekelne Dobos úr elérhetősége mert az én szerelőm úgy érzem csak találgat, és fogalma sincs hogy mi a hiba. Persze egyből mondja : "ez csere" , vakon még nem is látta.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12700
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Ha minden igaz, akkor csak egy tömítés ment tönkre
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12701
navigator (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 204
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi korosvolgyi.zoltan Születési dátum: 1967-09-02
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
pityu07 írta:
Nekem jelenleg a vízpumpámból(alján kis lyukból) csöpög a víz ez mit jelent?? Ötlet??

Érdekelne Dobos úr elérhetősége mert az én szerelőm úgy érzem csak találgat, és fogalma sincs hogy mi a hiba. Persze egyből mondja : "ez csere" , vakon még nem is látta.


szia. elküldtem névjegyben. üdv.
 
Naplózott Naplózott  
 
nav/cs02
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12703
pityu07 (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 53
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi pityu07@freemail.hu Lakóhely: Szentendre tel:305239843 Születési dátum: 1979-05-24
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
köszi megvan
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12711
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Ha a lyukon folyik akkor sajna az tömszelence lesz a hiba ami sajnos nem cserélhető. A tömszelence általában az olcsó fagyállótól megy tönkre vagy hogy vizet raktak a mociba kölségkímélésként de ezt sose szabad mert a tömszelence kenése a fagyálló, tehát legalább minusz 20 fokos legyen amit beraksz.
Én már nem szoktam vitatkozni a vevőkkel amikor azt mondják olcsóbb fagyálló van a tescoba. Na ő lesz nekem a klassz vevő amikor tönkre megy a vízpumpája. Ezután már mindent tőlem vesz és hallgat rám. Nehogy azt higyjétek, hogy a boltos mindíg leakar húzni.
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12727
pityu07 (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 53
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi pityu07@freemail.hu Lakóhely: Szentendre tel:305239843 Születési dátum: 1979-05-24
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
-35-ös márkás fagyálló volt benne(kb 3k-be került), sajnos az előző tulaj nem tudom mit használt.
Hétfőn megy Dobos úrhoz. Ez most akkor sokba fog fájni?
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12730
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Hűtés 15 éve, 8 hónapja  
Amenniyben nem csak az Atti által linkelt tömítést cseréli és/vagy nem tud használt-bontott vizpumpát szerezni akkor igen!
pityu07 írta:
-35-ös márkás fagyálló volt benne(kb 3k-be került), sajnos az előző tulaj nem tudom mit használt.
Hétfőn megy Dobos úrhoz. Ez most akkor sokba fog fájni?
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12791
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:Hűtés 15 éve, 7 hónapja  
Kellene a vízpumpa cikkszáma és kérdem mennyi lenne németből a gyári
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12892
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:Hűtés 15 éve, 7 hónapja  
KovRob, leszedtem a hűtő előtti műanyag légterelőket, mivel érdemes védekezni a váz és a radiátor közé történő kavicsbeszorulás ellen?
Én hirtelenjében az ablakszigetelésre használt öntapadós szivacscsíkra gondoltam.
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12912
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:Hűtés 15 éve, 7 hónapja  
Halihó!

Az nem tudom mennyire hőálló... Én a munkahelyemen éppen a fűtést szerelő szakemberektől kunyeráltam olyan polifoam szerű anyagot, amivel a melegvizes csöveket szigetelik. Nem tudom mi a pontos neve, de valószínűsítem, hogy egy fűtésszerelésel foglalkozó üzletben kapásból tudni fogják mire gondolok. Amúgy szinte bármi jó lehet ami a vibrációt elnyeli és hőálló.
Atti írta:
KovRob, leszedtem a hűtő előtti műanyag légterelőket, mivel érdemes védekezni a váz és a radiátor közé történő kavicsbeszorulás ellen?
Én hirtelenjében az ablakszigetelésre használt öntapadós szivacscsíkra gondoltam.
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12917
Atti (Felhasználó)
kicsirigó
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1406
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi suranyia@freemail.hu Lakóhely: Föld nevű bolygó / Eu / Hu / Bp / Soroksár Születési dátum: 1977-06-29
Válasz:Hűtés 15 éve, 7 hónapja  
Olyan van otthon, majd megnézem, köszi
 
Naplózott Naplózott  
 
2004/01 Gelände und Straße 2 Spark
Ha ma jársz itt először, ne nyiss új témát!
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#12936
pityu07 (Felhasználó)
Írogatott már párszor
Hozzászólások: 53
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi pityu07@freemail.hu Lakóhely: Szentendre tel:305239843 Születési dátum: 1979-05-24
Válasz:Hűtés 15 éve, 7 hónapja  
Kösz a segítséget Nem kellet mást csak a tömítéseket cseréli. A 2 garnitúra 10-ből kijött.
Persze mint mindig ilyenkor fény derül más problémákra azonnal.
Ld. vezérműlánc topik
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.