Kezdőlap arrow Fórum
F650.hu
Üdvözöljük, Vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?
hülye kérdések helye (1 fő olvassa) (1) Vendég
Új szálat/témakört csak akkor hozz létre a fórumban, ha megbizonyosodtál róla, hogy még nincs ezzel a témával foglalkozó szál! Ellenkező esetben irgum-burgum!
A végére Kedvencekhez hozzáadta: 1
TÉMA: hülye kérdések helye
#21042
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Teljesen logikusnak hangzik. Osztom a véleményed!

A Wilbers ráadásul nem is térfogatot ad meg a feltöltéshez, hanem kifejezetten a légkamra magasságát kell beállítani adott értékre (és lehet eltérni tőle a progresszivitás változtatásához). Az így a dakarba töltött mennyiség egyébbként kb. pont 0,55l.
Atti írta:
Jobbat mondok, az alacsonyított változatokba kell a legtöbb olaj
Elképzelhető (valószínű), hogy a villában lévő levegő nyomásváltozását is figyelembe vették az olajmennyiségek meghatározásakor.
Minél jobban összenyomod a levegőt, annál nagyobb lesz a nyomása, de ezt a tömítések élettartama miatt kordában kell tartani.
A GS rövidebb villájában lévő levegő valószínűleg azonos %-ban nyomódik össze teljes terhelésen, mint a Dakarnál, így a nyomás is egyforma lesz a villákban.

De ez csak a képzelet szüleménye, a valósággal való esetleg egyezés csak a véletlen műve lehet
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21047
Maci (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Atti írta:
Jobbat mondok, az alacsonyított változatokba kell a legtöbb olaj
Elképzelhető (valószínű), hogy a villában lévő levegő nyomásváltozását is figyelembe vették az olajmennyiségek meghatározásakor.
Minél jobban összenyomod a levegőt, annál nagyobb lesz a nyomása, de ezt a tömítések élettartama miatt kordában kell tartani.
A GS rövidebb villájában lévő levegő valószínűleg azonos %-ban nyomódik össze teljes terhelésen, mint a Dakarnál, így a nyomás is egyforma lesz a villákban.

De ez csak a képzelet szüleménye, a valósággal való esetleg egyezés csak a véletlen műve lehet


Értem, köszönöm! Már csak az nem világos elöttem, hogy ha a dakarba több levegö marad, akkor elvileg az puhább, nem? Vagy a hosszabb rugóút igényli a több levegöt?! Gondolom ez lesz!
Viszont, ha már így kitárgyaltuk az olaj/levegö arányt, akkor tegük tisztába a tényeket is, mert nekem ellentmondásos információim vannak!
A kérdés nagyon egyszerü!

Mennyi olaj kell száranként a GS-be? (tehát a nem dakar-ba!)

Valaki olyan válaszát várom, akinek nem dakar-ja van és cserélt már olajat! Elöre is köszi!
(Van aki 0.5-öt, mások 0.55-öt mondanak! A javítási útmutató meg 0.6-ot ír+ )


Egyébként a 4 telószár kupakajai kioperálva, kerék kint, villa kint. Ennyi idöm volt ma. Ha lesz idöm és kiderül, hogy miennyi olaj kell bele, talán holnap folytatom.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21049
Csiga (Adminisztrátor)
Let's slip together!
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1895
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi csigakiller csuszomuvek@freemail.hu Lakóhely: Szentendre Születési dátum: 1976-11-12
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Maci megnéztem neked a német nyelvű kiskönyvemben (wartungsanleitung).

Ezt írják:

Demontage 0,61
version Dakar 0,56
bei Ölwechsel 0,6
version Dakar 0,55

Ha teljesen szétszeded és kitisztítod, akkor 0,61 ha csak olajat cserélsz 0,6. Dupla biztosíték, hogy jól alukálj. Ennyi. Amúgy nem fogod különösebben észrevenni, hogy 0,5; 0,55; 0,6 van benne, ezt nem rosszindulatból mondom. Nekem most kb 0.65 lehet benne száranként. Én se veszem észre , inkább csak azt hogy 7.5W, 10W vagy 15W.
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21052
frenk (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 391
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Lakóhely: ház
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Hamár ennyit beszélünk a telókról -akkor kérdésem nemrégen szimmeringet cseréltünk a telón jó is lett olyan 0,6 ot tettünk bele mégis néha felütközik nagyobb igénybevételnél -ez normális? Vagy ez akkor szünik meg ha másik rugót vagy kis tunningot kap vagy sűrűbb olajat??
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21053
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
frenk írta:
Hamár ennyit beszélünk a telókról -akkor kérdésem nemrégen szimmeringet cseréltünk a telón jó is lett olyan 0,6 ot tettünk bele mégis néha felütközik nagyobb igénybevételnél -ez normális? Vagy ez akkor szünik meg ha másik rugót vagy kis tunningot kap vagy sűrűbb olajat??


ha sűrűbb olajat kap nehezebben történik meg, (tapasztalat) ha progresszív rugót kap nem történik meg (asszem, ugye?), ha mind a kettőt, az meg olyan frankó lehet hogy "aknamezőn szökell, le sem ér a lába..."

 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21054
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
De. Akkor is ki lehet erőszakolni a teljes rugóutat, csak forszírozottabban.
péter írta:
ha progresszív rugót kap nem történik meg (asszem, ugye?)
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21055
Maci (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Csiga írta:
Maci megnéztem neked a német nyelvű kiskönyvemben (wartungsanleitung).

Ezt írják:

Demontage 0,61
version Dakar 0,56
bei Ölwechsel 0,6
version Dakar 0,55

Ha teljesen szétszeded és kitisztítod, akkor 0,61 ha csak olajat cserélsz 0,6. Dupla biztosíték, hogy jól alukálj. Ennyi. Amúgy nem fogod különösebben észrevenni, hogy 0,5; 0,55; 0,6 van benne, ezt nem rosszindulatból mondom. Nekem most kb 0.65 lehet benne száranként. Én se veszem észre , inkább csak azt hogy 7.5W, 10W vagy 15W.



Király! Köszi szépen!
Azért arra még válaszolok, hogy "Amúgy nem fogod különösebben észrevenni, hogy 0,5; 0,55; 0,6 van benne":

1.)Oké, értem én, hogy nem érzi az ember, de ha 0.5l 100%, akkor 0.1L az ugye 20%! Tehát a 0.5l-hez képest a 0.6 az 20%-kal több. Azért ekkora mennyiségnél szerintem számít a +-1 deci, akkor is ha én nem fogom érezni.

2.) valaki valamiért kitaláta, hogy az egyikbe 0.5, a másikba 0.55, a harmadikba 0.6 liter való! Valamiért nem írták rá mindre, hogy 0.55 oszt kész, jó lesz!

3.) Ha már szétszedem,van kézikönyv, van fórum, minden van, akkor már csak annyit töltök bele, amennyi bele való! Nem?? De!!

Szóval ezekért!


Egyébként volna megint egy sürgös kérdésem!!
Szét hullottak a telok. Mind a 4. Az utolsót már kb 5 perc alatt dobtam szét!
Azt vettem észre, hogy a szimmeringekben (a belsö felületükön)van valami fehér zselé szerü anyag. Talán szilikon zselé!
Kérdés:
1.) Tényleg szilikon az, vagy mi??
2.) Ti be szoktátok kenni vele??

A válasz sürgös lenne, mert ebéd után raknám össze...

Köszönöm
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21057
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
nem köll azzal annyit buzizni
ha ép a szimmering raktyad összefele, aztá kész.
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21062
Maci (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Szétszedtem, összeraktam!
Kapott fincsi szilikon zsírt is, örült neki !
Egy szó mint száz, kész a hibrid teleszkóp! A villatok a Csiga féle 2003-as, a többi (mivel, hogy az enyémben minden sokkal szebb volt) a régi '99-es....
Illetva csak 95%-ban van kész, mert a rugók, illetve a végek még hiányoznak, mert minkét szár vár még bö 1-1 deci olajat!
Itt jegyzem meg, hogy bö 0.6 volt benne száranként!! BÖ!!!
Illetve még annyi, hogy Rob bele írhatta volna az útmutatóba, hogy 42-es csö nélkül kár hozzákezdeni... (Jót szoptam mire lett olyanom... )


U.I.: Igyan itt 1 pár GS telo eladó!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21065
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
Ööö... miért is? Maci írta:
Illetve még annyi, hogy Rob bele írhatta volna az útmutatóba, hogy 42-es csö nélkül kár hozzákezdeni...
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21066
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 5 hónapja  
[quote][


U.I.: Igyan itt 1 pár GS telo eladó! :woohoo:[/quote]

kár hogy nem 210-es
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21283
Maci (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
Robi!

A telo olaj cserénél ezt írod:

"A teljesen benyomott becsúszószárnál mérd a légkamrát, melynek 150mm-nek kell lennie a becsúszószár tetejétöl mérve."

Gondol ezt Dakarra írod, nem?? Na de akkor sima GS-nél mennyi az annyi? Én belöttem a 150mm-t, de így nincs 6 deci olaj száranként, mint írtátok.
Mindegy, felteszem itt a kérdést, hogy okuljak belöle, de szerintem hétvégén lemérem mennyi gyütt ki belöle (mee megvan még) és utána töltök még ha kell, oszt kapgya be.
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21290
KovRob (Adminisztrátor)
Unstoppable :)
Moderator
Hozzászólások: 2767
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi kihamasnem@freemail.hu Lakóhely: Budapest Születési dátum: 1973-10-10
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
Ez a 150mm a wilbers progressziv rugóhoz és a dakar telóhoz előírt adat. Ezt nem írtam volna bele a izébe... Maci írta:
Robi!

A telo olaj cserénél ezt írod:

"A teljesen benyomott becsúszószárnál mérd a légkamrát, melynek 150mm-nek kell lennie a becsúszószár tetejétöl mérve."

Gondol ezt Dakarra írod, nem?? Na de akkor sima GS-nél mennyi az annyi? Én belöttem a 150mm-t, de így nincs 6 deci olaj száranként, mint írtátok.
Mindegy, felteszem itt a kérdést, hogy okuljak belöle, de szerintem hétvégén lemérem mennyi gyütt ki belöle (mee megvan még) és utána töltök még ha kell, oszt kapgya be.
 
Naplózott Naplózott  
 
KovRob - GS dakar 04 - Revamped
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21323
Maci (Vendég)
Moderator
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
Sziasztok!
Láma kérdésem lenne, de nézzétek el nekem. A festéshez semmit nem értek!
A probléma a következö:
Tavaly télen lefújtam feketére a km óra körül levö gusztustalanszürke keretet matt feketére. Már akkor is komoly fejtörést okozott, hogy az valami féle bili acél, vagy müanyag. Késöbb kiderült, hogy nem is vagyok olyan hülye, amiért ez nem egyértelmü.... Na mindegy, lefújtam jó minöségü müanyagra valo festékkel (asszem lakk festék ) és elég jól is sikerült. Aztán szezon végén egy picike darabon lejött a festék. Na mondom nem gáz, kijavítom. Aztán ahogy megkapirgáltam láttam, hogy aránylag könnyen jön le a festék mindenhonnan (persze alaposan zsírtalanítva volt festés elött). Tehát lecsiszoltam, bár szöszölni kellett vele. Na ekkor derült ki, hogy ez a keret u.n. "metalizált müanyag". Vagyis aluminium borítása van kivülröl. Gondolom lakkozva is volt gyárilag, azért nem lehetett eldönteni, hogy fém-e vagy müanyag.
Na és a kérdés:
Szeretném újra lefújni, de nem szeretném megint órákig csiszolgatni azért, hogy nem fog a festék. Mire érdemes odafigyelnem vásárláskor? Tudomásom szerint van lakk festék, akkril festék, zománc festék stb. NEM ÉRTEK HOZZÁ!
Ezért kérdezlek titeket.

Köszi elöre is!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21326
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
akril lakk.

felület előkészítés, első rétegben csak ködölés, másodikban picit több, stb. az akril hipphopp szárad, ezért a jó fújás titka vele, a sok vékony réteg. a végén tedd félre pár órát jól temperált helyiségben, hadd keményedjen jól ki.
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21328
Maci (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
Péter!

Köszi a választ!
Megnéztem a festékeket, hogy biztosra menjek! Hát nem bonyolítanám én, de a festékek kb 95%-ára qurvára nincs ráírva, hogy mi féle-fajta! Csak az, hogy nem fújjuk kisbaba szembe 1 centiröl.
Így legyen határozott az ember!
Na de azért egyet találtam! A képen levök közül a bal oldali! Na azon rajta van, hogy Acryl Lack. Akkor az elvileg jó, ugyi?
Egyébként pedig elötúrtam, ilyet használtam elözöleg! Erröl annyit tudunk, hogy "jól tapadó lakk" és hogy análisan adagolva betegséget okozhat... Semmi más lényegeset...

Szóval akkor az elsönek linkelt "Prisma color" jó, ugye?! Jobb minta a másik, nem lesz vele gond?!
Magát a festést pedig az általad is körülírt tantrikus mozdulatokkal végeztem, milliónyi vékony rétegben...
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21341
NaSa (Adminisztrátor)
Értem én! Csak lesz...m!
Fórum adminisztrátor
Hozzászólások: 3091
graph
A felhasználó most jelen van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi nasa@emh.hu Születési dátum: 1957-08-02
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
És a meglepi az lesz ha oldja később a benzin.....
 
Naplózott Naplózott  
 
[HGF]Libero_hun alias NaSa
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21354
péter (Felhasználó)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 1497
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Rábapatona GyMS Születési dátum: 1968-01-06
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
prisma color
ocsois jois
 
Naplózott Naplózott  
 
02 épített Dakar SM
03 RSV Mille
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21361
Maci (Vendég)
Ez a második otthona
Hozzászólások: 0
graphgraph
A felhasználó távol van
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
Kösz skocok!
 
Naplózott Naplózott  
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
#21388
Titi79 (Felhasználó)
Rendszeres fórumozó
Hozzászólások: 310
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Nő viktoriamate@gmail.com Születési dátum: 1979-11-10
Válasz:hülye kérdések helye 14 éve, 4 hónapja  
Drágáim,

lenne egy kérdésem:

már negyedszerre törik fel a kisházunkat...
(Budaörs)

Ért valaki risztókhoz? vagy tudtok ajánlani valakit?
(nincs még villany bevezetve, szal vmi akksis verzió kéne...)

előre is köszönöm,
TT
 
Naplózott Naplózott  
 
  Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
Az elejére
© 2024 F650.hu
Az oldalt a 3Gteam üzemelteti.